ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 12:21

Wowereit: "Genç işsizlik öncelikli sorunumuz"


Berlin Eyalet Başbakanı Klaus Wowereit, Berlin’in tarihi arka planından dolayı sanayinin yerleşik olamadığını, bunun da günümüzde özellikle gençler arasındaki işsizlik oranına olumsuz yansıdığını söyledi.

MÜSİAD Berlin’in onuruna verdiği yemekte konuşan Berlin Eyalet Başbakanı Klaus Wowereit, Berlin’de diğer federal eyaletlere ve Avrupa ülkelerine nazaran gençler arasındaki işsizliğin ortalamanın üstünde olduğunu belirterek, kendileri için bu sorunun öncelikli olduğunu ifade etti. Tüm işadamlarına gençlere yönelik meslek eğitim imkânı sunma çağrısında bulunan Eyalet Başbakanı, “Berlin’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ileri demokrasilerde vazgeçilmez bir unsurdur. Yaptığınız faaliyetler ve hizmetlerden dolayı sizlere çok teşekkür ederim.” dedi.

MÜSİAD Berlin merkez bürosunda gerçekleştirilen yemeğe Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni Karslıoğlu, Başkonsolos Ahmet Başar Şen, Ticaret ve Sanayi Odası İHK Berlin Başkan Yardımcısı Christian Wiesenhütter, Federal Almanya Ekonomi ve Teknoloji Bakanlığı Daire Başkanı Dr. Matthias Wittstock, Esnaflar Odası Başkan Yardımcısı Ulrich Wiegand, BEUTH Teknoloji Yüksek Okulu Berlin Rektörü Prof. Dr. Monika Gross ile çok sayıda Berlinli Türk işadamı katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER