ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 22:13

Vural: "Futbolda iyi olmak para ile oluyor"


Süper Toto Süper Lig’inde sadece bir galibiyeti bulunan Sanica Boru Elazığ Spor, deplasmanda Karabük Spor’u Sinan Kaloğlu’nun ikinci yarıda attığı gol ile bir sıfır yendi ve bir basamak yükselerek 17. sıraya çıktı. 11 Puana sahip Akhisar Belediye Spor ise 18. sıraya geriledi. Futbolda iyi olmanın para ile olduğunu ve iyi para ile iyi oyuncu alınabileceğini söyleyen Vural, "İstediğiniz kadar iyi başkan, taraftar, antröner olun iyi oyuncu olmazsa başarılı olamazsınız." dedi.

Maçtan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Sanica Boru Elazığ Spor Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Karabük maçı öncesi tasarladıkları 'kazanırsak rakipler ne durumda olur tablosu'nun yerini bulduğunu,
tahminlerde yanılmadıklarını belirtip, "3. haftadan itibaren 18. sırada olduğumuz sıradan bu maç ile çok şükür bir üst basamağa çıkarak 1 puan farkla Akhisar Belediye Spor’u altımıza aldık." dedi.

"Maçın geneline bakıldığında Sinan arkadaşımızın atmış olduğu gol herkesin atabileceği bir gol değil. Sağ ayağının içini bu denli kullanan başka bir oyuncu var mıdır bilmiyorum. Bundan dolayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" diyen Vural sözlerini şöyle sürdürdü: "Çünkü hakikaten kaybettiğimizde rakip 18 puan biz 9 puanda kalacaktık. Böyle maçları oynamak çok kolay değil. Çünkü kaybetseniz 9 puan fark oluyor. Bu da 3 maçlık bir mesafe anlamına geliyor. Kaybetseydik Karabük rahatlayıp ben hedefime vardım diyebileceği bir pozisyona gelecekti. Beraberlikte 6 puan, yani 2 maçlık bir fark olacaktı. Kazanınca 3 puana inen bir fark oldu ve Karabük Spor’u yakalamak gibi bir şans elimize geçti."

Ellerinde ki kadro yapısıyla önlerinde maçlarının olduğunu belirten Vural, evlerinde üst üste Mersin ve Antep maçlarını oynayacaklarını söyledi.

Ayrıca lig’de maddi problemleri olan takımların sayısının azlığına değinen Teknik Direktör Yılmaz Vural, maddi problemi olan kulüplerin alt sıralarda olduğunu söyledi. Vural, "Çünkü en dertli olanlar yeni çıkanlar oluyor. Yeni çıktığın zaman birçok yenilik de beraberinde geliyor; stat, tesis gibi." dedi.

10 yıllık aradan sonra Süper Toto Süper Lig’e çıktıklarını vurgulayan Vural, bir takım zorluklarla bu kalan maçlarını kazanarak rahatlayacaklarını söyledi. Ligin ikinci yarısına daha hazır bir şekilde girmeleri gerektiğini belirten başarılı teknik adam, "Eğer bir takım şeyleri yerine getirirsek daha iyi oluruz." dedi.

Futbolda iyi olmak para ile oluyor ve iyi para ile iyi oyuncu olabileceğini söyleyen Vural, "İstediğiniz kadar iyi başkan, taraftar, antröner olun iyi oyuncu olmazsa başarılı olamazsınız. Eğer sahada ki takım iyi değil ve oyuncu da istediğiniz seviyede değil veya yetenekli oyuncu bulamadıysanız bununla beraber transfer hatası yaptıysanız başınız beladadır." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER