ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 14:56

Viranşehirli muhtarlardan barış sürecine destek


Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bir araya gelen sivil toplum kuruluşu ve mahalle muhtarları barış sürecine destek verdiklerini belirtti. Yenişehir Muhtarlığı'nda bir araya gelen muhtarlar, barış sürecine destek verdiklerini, yıllardan beri kangren haline gelen, yıllardır çözülemeyen terör probleminin artık sona ermesi gerektiği belirtti.

Yenişehir Mahallesi Muhtarı Münir Kanar, "Ülkemizin en önemli sorunu haline gelen silahların susması ilkesi ve barışın devreye girmesi için Sayın Başbakanımızın önderliğinde başlatılan barış sürecine Şanlıurfa ili Viranşehir ilçesi mahalle ve köy muhtarı ve sivil toplum kuruluşları olarak bu sürece tam destek verdiğini açıklamak istiyoruz. Dökülen kanlara bir son verilmesi ve ağlayan gözlerimize artık gözyaşı istemiyoruz. Bu sürecin öncelikle Türkiye’de kardeşler arasındaki kavganın son bulması ve barış ile neticelenmesini diyoruz. Bu uğurda emeği geçen Sayın Başbakanımıza ve elini bu süreçte elini taşın altına koyan iyi niyetli herkese teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Tekke Mahalle Muhtarı Seydi Kaya, hiçbir zaman barışa bu kadar yakın olmadıklarını belirterek sürecin destekçileri olduklarını ve yöre halkının da bunu arzu ettiğini söyledi. Yıllardır kardeş kanının döküldüğüne değinen Muhtar Kaya tüm yetkililerin artık bunu görmeleri gerektiğini söyledi. Her ay bir araya gelerek kardeşliğin bölgeye hakim olmasını isteyeceklerini, yörenin bunu hakkettiğini anlatan Muhtar Kaya, sürecin bazılarının işine gelmeyeceğini, bu sebeple bunu sabote etmek isteyenlerin olabileceğini söyledi.

Azadi Mahallesi Muhtarı Şahin Çoban da barış sürecinin desteklediklerini ifade ederek bölgenin artık barışa, kardeşliğe ve huzura ihtiyaç duyduğunu söyledi. Çoban, "Artık akan kan durmalıdır. Annelerimiz ağlamasın. Gözyaşları dinsin. Bu yolda yürüyen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER