ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:28

Viranşehirli iş adamları Bosna’da Babacan'ya biraraya geldi

Viranşehirli iş adamları Bosnada Babacanya biraraya geldi


Viranşehir Girişimci İş Adamları Derneği'nin (VİRGİAD) organize ettiği Bosna Hersek İş Platformu'na katılan iş adamları, burada Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile bir araya geldi.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ve Ceylahpınar ilçelerinden iş adamları, Bosna'da ilk gün Travnik’te temaslarda bulundu. İş görüşmelerinden sonra 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi ve savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç köyü ziyaret edildi.

VİRGİAD Başkanı Ziraat Mühendisi Recep Acar, Sarajevo şehrinde iş görüşmeleri yapıldığını belirterek, heyetin, kaldığı otelde Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ile birlikte Saraybosna İş Platformu'na katıldıklarını söyledi. Acar, Babacan ile bir araya gelerek bilgi alış verişinde bulunduklarını söyledi.

VİRGİAD Başkanı Recep Acar, “Bosna Hersek’te önemli ticaret hacmi olan Mostar'da ticari temaslarda bulunduk. Heyet olarak iş görüşmelerinden sonra tarihi mekânları gezme fırsatı oldu. Ülkemizde iç pazarlarımız daralmış durumda. İş adamları olarak yurt dışına açılmamız gerekiyor. Bu anlamda Bosna Hersek’te yaptığımız bu iş görüşmeleri Viranşehirli iş adamlarımıza iyi bir yol gösterici olmuştur, ülkeyle birçok alanda iş yapılabilir. Bosna ile asırlara varan ortak bağlarımız mevut. Bu tarihi geçmişin hem Türkiye hem de Bosna’daki yeni nesle aktarmamız gerekiyor. Bu yüzden karşılıklı ticari ve kültürel geziler tertip edilmeli. Bunların başında turizm sektöründe ciddi yatırımlar yapılabilir.” şeklinde konuştu

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER