ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 14:31

Viranşehir polisinden çocuklara büyük hizmet

Viranşehir polisinden çocuklara büyük hizmet


Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde polis SODES kapsamında açtığı kurslarla çocukları spor ve sanata yönlendiriyor. İlçede açılan badminton, bağlama, basketbol, futbol, gitar, halkoyunları, keman, masa tenisi, resim, teniz kort ve voleybol kursunda toplam 132 öğrenci eğitim görüyor.

Viranşehir İlçe Emniyet Müdürü Fahri Vardal ilçede 10 ayrı dalda kurs açarak çocukların sosyal ve kültürel aktivitelerle ilgilenmelerini sağladıklarını ifade ederek, 132 öğrencinin bu kurslara katıldığını kaydetti.

Proje Koordinatörü Büro Amiri Nurullah Demir kurslara yoğun ilgi olduğunu belirterek gençlerin kötü alışkanlıklar kazanmasına mani olmak için öğretmenlerden büyük destek aldıklarını söyledi. Demir, “İlçe Emniyet Müdürümüz Fahri Vardal, Müdür Yardımcılarımız Selami Ermiş ve Öner Ağrıdağ’ın projeye büyük katkıları oldu. Gençlerimizi spor ve sanat aktivitelere yönlendirerek kötü alışkanlıklardan korumak istiyoruz. İlgi görmeyen her çocuk kötü alışkanlıklar edinebilir ve bir suça itilme ihtimali ile karşı karşıyadır. Geleceğimizin teminatı olan çocukların sağlıklı, eğitimli ve milletini seven bir fert olarak yetişmesini arzu ediyoruz. Bu bağlamda futbol dalında 20, basketbol 15, voleybol 10, badminton 20, masa tenisi 20, bağlama 10, gitar 10, keman 5, resim 20 ve halk oyunlarında 12 öğrenciyi branşlarında başarılı öğretmenler gözetiminde eğitiyoruz. Bunun yanı sıra 160 öğrenciyi de şehir dışı gezi kapsamında Gaziantep hayvanat bahçesine götürüp gezdirdik.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER