ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:11

Viranşehir Belediyesi'nden iftar yemeği


Viranşehir belediyesi sivil toplum kuruluşlarına (STK) iftar yemeği verdi. Belediye anfi tiyatrosunda verilen yemeğe mahalle ve köy muhtarları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, daha önce de bir iftar yemeği verdiklerini belirterek, çeşitli kesimlere iftar vereceklerini, Ramazan ayının hoşgörü ve kardeşlik ayı olduğunu söyledi. Herkesin Ramazanını kutladığını dile getiren Belediye Başkan Vekili Mehmet Burun, süregelen kardeşlik projesinin de başarılı olması dileğini söyledi.

Viranşehir'in tanınmış simalarından Mehmet Salih Doğan da Cenab-ı Hakk'ın tüm dinlerde orucu farz kıldığını dile getirerek, bazen 30 bazen de 29 gün süren oruç için ayın hareketlerine bakılması gerektiğini söyledi. Hz. Peygamberin (sas), “Kim aç birisini iftarda doyurursa ben kıyamette ona şefaatçı olacağım” dediğini ifade eden Doğan, Viranşehir Belediyesi'nin de bu iftar organizasyonunu gerçekleştirdiği için belediyeye teşekkür ettiğini, yetkililerden bu tür faaliyetleri artırmalarını istediğini söyledi. İlçe Müftüsü Abdurrakip Arslan’nın yaptığı dua ile başlayan iftar yemeğine yaklaşık 700 kişi katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER