ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 10:02

Veysel Eroğlu: Bizim milletimiz engelli koşuya alışıktır


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’nin bir yerlerden düğmeye basılarak suni gündemlerle huzurunun bozulmaya çalışıldığını belirterek, "Bizim milletimiz engelli koşuya alışıktır." dedi.

Veysel Eroğlu, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) ile Devlet Su İşleri’nin (DSİ) Ankara’da birlikte verdiği iftar yemeğine katıldı. Yemeğin ardından katılımcılara hitap eden Bakan Eroğlu, DSİ’nin bir mensubu olmaktan gurur duyduğunu belirterek, Türkiye’de son günlerde yaşananlara değindi.

Türkiye’nin son 10 yılda büyük değişim ve dönüşüm yaşadığını örneklerle anlatan Eroğlu, "Türkiye huzur içerisinde ama kesin bir yerden düğmeye basıldı, suni gündemler meydana konuldu. Neticede Türkiye’nin önü kesilmek isteniyor. Biz bunu aşacağız hep beraber aşacağız. Milletimizin büyük bir ekseriyeti bu büyük oyunun farkına vardı." dedi.

"Bizim milletimiz engelli koşuya alışıktır diye düşünüyorum" ifadesini kullanan Eroğlu, bu asrın bu milletin asrı olacağını vurguladı. Eroğlu, buna yürekten inandığını belirterek, "Zaten yabancılar bunu gördüğü için ‘Türkiye’nin önünü nasıl kesebiliriz’ diye o şekilde plan uygulanıyor. Ama merak etmeyin aynı resmi biz 1908’de gördük; Taksim avcı taburları.. vesaire aynı oyunları. 150-200 yıldır ‘şark meselesi’ adıyla önünü kesmek için çalışan ülkeler var. Ama inşallah Türkiye en parlak yıllarını yaşıyor, yaşayacak. Ben buna yürekten inanıyorum. Birlikte bu günleri aşacağız."

"AK PARTİ KİMSENİN YAŞAMINA KARIŞMIYOR"

Veysel Eroğlu, AK Parti'nin yaşam tarzına karıştığı yönündeki eleştiriye cevap veren Eroğlu,
şöyle konuştu: "Öyle bir niyetimiz de anlayışımız da yok. İsteyen istediği şekilde inancını yaşasın, istediği şekilde giyinsin, istediği şekilde yaşasın, biz ona karşı değiliz. Sadece toplumun belli değerlerini ihlal etmesin dediğimiz bu. Bunun dışında 10 yıldır hiçbir kimsenin ne düşüncesine ne yaşam tarzına karışmıyoruz. Karışmaya niyetimiz de yok. Ama ‘alkol yasaklandı’ diye tenkitler oldu. Efendim bu konuda ABD, Finlandiya, İngiltere, Fransa’da uygulamalar var. Şu anda biz çok daha gerisindeyiz. Çünkü gelecek nesilleri de korumak durumundayız."

"TÜRKİYE’NİN HERYERİ ŞANTİYE HALİNDE"

Şu anda Türkiye’nin her yerinin şantiye halinde olduğuna vurgu yapan Bakan Eroğlu, müteahhitlere seslenerek, "Belki geçmişteki gibi tatlı kazançlar yok ama sürümden kazanacaksınız. Allaha şükür DSİ yüz akımız bir kurum. Ben de DSİ mensubu olmaktan gurur duydum. DSİ’li olmak bir ayrıcalıktır." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER