ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 15:42

Veliler kitap okuma sınavında ter döktü


Malatya'da Beşer Eğitim Kurumları tarafından velilere yönelik kitap okuma yarışması düzenlendi. Ailede Eğitim‘ kitabından yapılan 60 sorulu sınavda dereceye girenler yarım ile çeyrek altın ve plaket ile ödüllendirildi.

    Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada Danışman Psikolog Orhan Keskin'in ‘Ailede Eğitim‘ kitabından yapılan sınavda velilere 60 soru yöneltildi. Sınava 196 veli katıldı, 90 dakika süre verildi. Yarışmada birinciliği Özel Rahime Batu İlkokulu’ndan Filiz Altunışık, ikinciliği Özel Rahime Batu İlkokulu’ndan Ayfer Yalçın, üçüncülüğü Turgut Özal İlkokulu’ndan Ayşe Daş elde etti. Yarışmanın ödül töreni Danışman Psikolog Orhan Keskin’in de katıldığı seminer sonrası gerçekleştirildi.

    Beşer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Zeki Göçer, geleceğinin Türkiye’sinin bugünün gençlerinin elinde yükseleceğini, bu yüzden eğitim öğretime büyük önem verdiklerini belirtti. Veliler arasında kitap okumaya olan ilgiyi artırmak için düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren Beşer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Zeki Göçer, "Çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanmaları için tüm kurumlarımızda her güne kitap okuyarak başlıyoruz. Bu konuda ciddi mesafe almış durumdayız. Çocuklarımızdaki kitap okuma alışkanlığının kalıcı hale gelmesi için velilerimize de okuma alışkanlığını kazandırmak, çocuklarıyla ortaklaşa faaliyet içine girmelerini sağlamak için bu yarışmayı geleneksel hale getirdik." dedi. Göçer, velilerin pedagojik formasyonlarına katkı sağlamak ve eğitimin sadece okul çağına has olmayıp bir süreç olduğunu göstermek istediklerini söyledi.

    Gediz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Danışman Psikolog Orhan Keskin ise eğitimde okul kadar ebeveynlere de önemli görevler düştüğünü vurguladı. Keskin, “Veli, çocuğun ders çalışma zamanında televizyon seyrediyorsa başarının gelmesi mümkün değildir. Küçük yaştan itibaren çocuklara sorumluluk verilmeli. Ben çektim çocuğum çekmesin anlayışı sorumsuz nesiller yetişmesine vesile oluyor. Sınavlarda başarılı olmanın yolu çok kitap okumaktan geçiyor. Evde, okulda, otobüste, kısacası her yerde okumalıyız.” şeklinde konuştu.

    Yarışma sonunda birinciye yarım altın, ikinci ve üçüncüye çeyrek altın ile plaket verildi. Yarışmaya katılan velilerin tamamına katılım belgesi verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER