ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 16:28

Veliler beş ayda 18 bin sayfa kitap okudu


Kütahya'nın Gediz ilçesindeki Sazköy İlkokulu'nda, veliler okumaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başlatmış olduğu “Türkiye Okuyor” kampanyası çerçevesinde geçen yıl Okul Müdürü Abdullah Tekin ve anasınıfı öğretmeni Sergül Özdemir’in başlatmış olduğu “Türkiye Okuyor, Sazköylü Okuyor” kampanyası kapsamında hafta içi her gün 12.50 ile 13.20 saatleri arasında velilerin kitap okuma faaliyeti, bu sene de devam ediyor. 17 Aralık 2012 tarihinden beri devam eden okuma kampanyasında köylüler, yazın ilgilenmeleri gereken tarla ve hayvancılık gibi işlerine ara verip katılıyor.

Bu velilerden Aynur Kurt, ”Okumaya katıldığımdan dolayı çok mutluyum. Okuma alışkanlığı kazanarak kitabı elimden düşürmedim. Diğer velilerin de çoğu düzenli olarak kitap okumaya ilk defa bu faaliyetle başladıklarını ve okuma zevkini arttırdığını ifade etti. Çocuklarımıza, kitap okuyun demekten ziyade onlarla beraber okuyarak örnek olmak ayrı bir mutluluk. İnşallah bu alışkanlığımızı hiç kaybetmeyiz.” dedi.

Okul Müdürü Tekin ise, ”Beş aylık sürede velilerimiz, 18 bin sayfa kitap okudu. Çocuk eğitimi ve aileyle ilgili kitapları, faaliyete katılan velilere geçen yıl hediye ettik. Bu sene de velilerimiz yine okul kitaplığını kullandı. Bunun yanında ev ihtiyaçlarına kitap da eklediklerini belirttiler. Ayrıca okula düzenli olarak gelip okumaya katılan velilere sürpriz hediyeler vereceğiz.” şeklinde konuştu. Tekin, bu seneki son okumayı toplu olarak Belediye Meydanı'nda, imkanları olursa da Çanakkale’de yapmayı planladıklarını söyledi.

Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Aksoy da Müdür Tekin'e, öğretmenlere ve okuma faaliyetine katılan velilere teşekkür ederek, böyle bir projeden dolayı memnun olduklarını ve gurur duyduklarını, bu tür çalışmaların bütünokullara yayılması gerektiğini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER