ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 09:59

Vekiller sabaha böyle başladı

Vekiller sabaha böyle başladı

AK Parti kampa girdi. Kampın ilk gününde vekiller güne sporla başladı.


AK Parti 21. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı kapsamında Kızılcahamam kampında bulunan bazı vekiller sabah saatlerini spor yaparak değerlendirdi.

AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, AK Parti Denizli Milletvekili Bilal Uçar (sağda), AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün (sağ 2) ve Kültür Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı (solda) da sabah sporu yaptı.

SON KEZ DEĞERLENDİRME YAPACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla başlayacak olan ve basına kapalı olarak devam edecek olan kampın ana gündem maddeleri yaklaşan yerel seçimler, yeni anayasa çalışmaları, çözüm süreci olacak. İç ve dış gelişmelerinde ele alınacağı kampta yerel seçim çalışmaları ağırlıklı olacak. 1 Kasım tarihinde aday adaylığı başvurularının sona ermesinin ardından Başbakan Erdoğan, kurmaylarıyla son kez adaylar üzerinde değerlendirme yapacak.

BAKANLARIN ADAYLIK DURUMLARI NETLİK KAZANACAK

Yerel seçimlerde büyükşehirlerden aday olacak bakanların durumları da kampın gündeminde olacak. Yerel seçimlerde aday olacak bakanların durumlarının kampta netlik kazanması bekleniyor. Özellikle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden aday gösterilmesi konusunda görüşlerin netlik kazandığı öğrenildi.

Yeni kabine çalışmalarının da AK Parti’nin Kızılcahamam kampında netleşmesi bekleniyor. Yeni kabine çalışmalarının kampta gerçekleştirileceği öğrenilirken, Başbakan Erdoğan’ın kampta yeni kabineyi oluşturması bekleniyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER