ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:07

Vefa Derneği'nden Korkut’a plaket


Erzurum merkezli Vefa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi, derneğe yardım ve desteklerinden dolayı Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’a şükran plaketi verdi.

Vefa Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yaşar Babur ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanı Korkut’u makamında ziyaret etti. Babur, Korkut'un vakfın çeşitli hizmetlerinde sürekli yanlarında olduğunu ifade etti. Yönetim Kurulu Başkanı Babur, eğitim alanından, kültürel çalışmalara, halkın ihtiyaç duyduğu birçok alanda hizmet verdiklerini belirterek, “Vefa Derneği olarak misyonumuz ve vizyonumuz halkımızın ihtiyaç duyduğu alanlarda olmaktır. Eğitim, kültür ve yardım konularında çalışmalarımız bulunuyor. Vefa olarak attığımız her adımımızda Belediye Başkanımız Ali Korkut’un desteklerini gördük. İsmimizle müsemma olmak gerek, vefa göstermek gerekir. Biz de öyle yaptık ve bizlere desteklerini esirgemeyen Başkanımıza Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Üç Kümbetler, Kale ve Şelalenin stilize edildiği bir plaketle teşekkürümüzü ilettik.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Korkut, kapısı hayra açılan her kuruluşun, her hareketin yanında olmaya çalıştıklarını ifade ederek “Vefa Derneği gibi kapılarını hayra açan, kurum ve kuruluşlarımıza belediye olarak, şahsım olarak mümkün olan her desteği veriyoruz, vereceğiz. Sivil yapılar olarak bu kuruluşlarımız, devletin veya belediyenin elinin uzanamadığı alanlara daha kolay ulaşabilme, o noktalarda hizmet verme özellikleri bulunuyor. Benzer sivil yapıların olması, toplumumuz içinde bir avantaj. Çalışmaları için kendilerini kutlarken, naciz hediyeleri için de teşekkür ediyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER