ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 16:39

Vatandaşlardan 'hasar tespiti yapılmadı' iddiası

Vatandaşlardan hasar tespiti yapılmadı iddiası


Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde hayat yavaş yavaş normale dönmeye başlarken, bazı vatandaşlar İçişleri Bakanı Muammer Güler'in 'hasar tespiti yapıldığı' yönündeki açıklamasına tepki gösterdi. İlk patlamanın yaşandığı belediye binasının çevresinde dükkânı ve evi bulunan vatandaşlardan bazıları, ekiplerin hiç gelmediğini söyledi. Kimileri de yetkililerin sadece dışarıdan bakıp gittiğini, detaylı bir inceleme yapılmadığını savundu.

    Bayan terzisi olan Vidat Sakin, patlamanın dükkânda olduğu zaman meydana geldiğini söyledi. Patlama ile birlikte arkaya fırladığını söyleyen Sakin, gözüne camlar sıçradığını, arka kapı açık olduğu için kendilerinin kurtulduğunu belirtti. Dükkânındaki cam, televizyon, masa ve makinelerin kırıldığını ifade eden Sakin, hasar tespiti için henüz kimsenin gelmediğini vurguladı.

    Saldırıda garajdaki arabası ile evi zarar gören Sebahattin Batıray ise sadece birkaç kişinin gelip dışarıdan binaya bakıp gittiğini ifade etti. Arabasındaki zararın tespit edildiğini söyleyen Batıray, "Evimizde kapı pencere yok, sonradan bir daha tespit yapılacak dediler. Artık kendi imkânlarımla yaptırıyorum, bütün gece dışarıda kalıyorum. Eve kimse gelip tespitte bulunmadı. Sözde Reyhanlı'ya 40 kişi gelmiş, bunlar Reyhanlı'yı bitiremedi mi?" diye tepki gösterdi.

    Saldırıda evi zarar görenlerden biri de Hasan Fevzi Şamlıoğlu. Evi ilk patlamanın yaşandığı belediyenin yanında bulunan Şamlıoğlu da hasar tespitine kimsenin gelmediğini vurguladı. Evde her tarafın patladığını dile getiren Şamlıoğlu, "Hasar tespiti için kimse gelmedi. Belediyeden iki vatandaş geldi, şöyle bir bakıp gitti." ifadelerini kullandı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER