ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 12:48

Vatandaşlar, Marmaray'ın trafiği rahatlatmasını bekliyor


Asrın projesi olarak nitelenen Marmaray projesinin açılışı bugün yapılacak. Vatandaşlar, Marmaray’ın açılacak olmasından mutlu olduklarını belirtirken trafiği de rahatlatmasını beklediklerini ifade ettiler.

İstanbullular, Marmaray’ın açılışını sabırsızlıkla bekliyor. Yaklaşık 10 yıl süren projenin açılışı bugün devletin zirvesi tarafından gerçekleştirilecek. İstanbul trafiğinden bunalan vatandaşlar Marmaray’ın açılacak olmasından memnun.

Asrın projesi Marmaray’ın açılacağını ifade eden Fatih Tuğcu, “İnşallah trafiği biraz azaltır, halkımız da kullanır. Şoförüm ben, trafikten çok çekiyorum. İnşallah halkımız kullanır biz de rahatlarız şoför olarak. 110 yıl önce düşünülmüş ama hayata geçirilmemiş. Bu hükümet döneminde hayata geçirildi.” diye konuştu.

Taksi şoförü Ahmet Dilek Karakaya, hem sevindiklerini hem de üzüldüklerini söyledi. Karakaya, “Bize zararı mı olacak faydası mı olacak bilemiyoruz. İnşallah faydası olur. Zararı şöyle karşıya gidecek olan yolcularımız Marmaray’ı tercih eder o da bize zararı olur.” diye konuştu. “Marmaray’ın açılmasından mennun değil misiniz?” sorusuna Karakaya, “Trafik açısından memnun oluruz. Ama müşterimiz açısından rahatsız oluruz tabiki. Genel de buradan karşıya sık gidiyoruz.” cevabını verdi.

İstanbul’da trafik çilesinin bitmeyeceği görüşünde olan vatandaşlar da var. Her şeye rağmen yeni projenin hayata geçmesinden memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, duruma göre tüp geçidi veya vapurları kullanacaklarını kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER