ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 12:05

Vatandaş iftar saatine parklara akın ediyor

Vatandaş iftar saatine parklara akın ediyor


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, belediye olarak büyük ölçekli ve çok amaçlı park yapımına büyük önem verdiklerini çünkü bu tür parkların her yaş kesimine hitap ettiğini söyledi. Büyükkılıç, Ramazan ayı dolayısıyla vatandaşın yeşille iç içe, serin ortam olan parklara iftar yapmak için akın ettiklerini belirtti.

    Başkan Memduh Büyükkılıç, ilçe genelinde oluşturulan parkların büyüklüğünü yanında çok amaçlı ve işlevli olması için her türlü çalışmanın yapıldığını, kamelyalar, oturma grupları, yürüyüş ve koşu yolları, çocuk oyun aletleri, havuz ve bol ağaçlı olmasına özen gösterdiklerini ifade etti. Büyükkılıç, Melikgazi’deki piknik alanlarını sadece Melikgazililerin değil tüm Kayserinin benimsediğini söyledi.

    Parkların gündüz çocuklara emanet edildiğini ve gündüz saatlerinde parkların cıvıl cıvıl olduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Melikgazi Belediyesi olarak yapımını gerçekleştirdiğimiz parklarımız gündüzleri çocuklara emanet ediyoruz. Gündüz saatlerinde parklarımızda çocuklarımız neşe içerisinde oynamaktadırlar. Ancak bizim çok amaçlı parklarımız bu yaz aylarında özellikle iftar saati ile iftar sonrası ailelerin akınına uğramaktadırlar. İftarlarını yapmak için parkları tercih etmektedirler. Çünkü bizim parklarımız her yaş kesimine hizmet verebilmektedir. Bu yaz aylarının akşamları parklarımıza yoğun ilgi gösterilmesi bizleri mutlu ediyor. Çünkü yapılan hizmetin yerinde yapıldığının en iyi göstergesi vatandaşların hizmetlere olan ilgisidir."

    Başkan Memduh Büyükkılıç, ilçeye yapılan yeşil alan çalışmalarının Melikgazi’nin gelişmesine ve güzelleşmesine büyük katkı sağladığı gibi sosyal amaçlı kullanılmasının önemli olduğunu mahallelilerin birlik ve beraberlik, dostluk ve kardeşlik içerisinde bu mekânlardan yararlanabildiğini ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER