ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Kasım 2012 Pazartesi 18:13

"Vatandaş daha iyi hizmet alacak"

"Vatandaş daha iyi hizmet alacak"


Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Adana İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, büyükşehir belediye sınırlarının ilin tamamını kapsamasına yönelik yasa tasarısının ‘eyalet’ sistemine geçişin uygulaması olacağı şeklindeki iddiaların kasıtlı çıkartıldığını söyledi.

AK Parti’nin 51. Danışma Meclisi toplantısı, Seyhan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, yeni büyükşehir belediyesi yasa tasarısının getireceği yenilikler hakkında bilgi verdi.

 Muhalefetin 'eyalet sitemi gelecek oralara hizmet gitmeyecek' dediğini hazırlatan Yağcı, "Zaten hizmet bugüne kadar Adana İl Özel İdaresi'nden gitmiyor muydu? Mesafe engelse İl Özel İdaresi'ne de engeldi. Kalkınma ajansları kurulurken de aynı iddialar dile getirilmişti. Hizmetlerin daha hızlı bir şekilde verilmesi için bu uygulamaya ihtiyaç vardır. Eğer diyelim ki bu uygulamada bir yanlışlık görüldü, Allah kanunu değil ya, bundan vazgeçilir olur biter.” dedi.

Muhalefetin eyalet sistemine geçilip vatanın bölüneceğini yönündeki iddialarını ise ‘maskaralık’ olarak nitelendiren Yağcı, “Bu vatanın bölündüğü falan yok. Böyle bir şeye kalkışanlara engel olacak en büyük güç yine AK Parti’nin kendisidir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.” ifadesini kullandı.

AK Parti tarafından 2004 yılında büyükşehir ve İl Özel İdaresi ile diğer belediye kanunlarında değişikliklere gidildiğini hatırlatan Yağcı, “Bu tarihte İstanbul ve Kocaeli’nde büyükşehir sınırları ilin tamamını içine aldı. Bu uygulama yasanın denemesi oldu. 2004 yılından bu yana bu uygulama denenip izlendi. Görülen yararları nedeniyle de bu uygulamanın kapsamı genişletilmiş oldu.” açıklamasında bulundu.

Mahcup olacak işler yapmadıklarını ve bunun semeresini de 3 dönemdir iktidarda kalarak aldıklarının altını çizen İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı, diğer partilerden olan katılımlar ilgili olarak, “Milletimizin AK Parti’ye olan desteği artarak da devam ediyor. Milletin gücü arkamızda olduğu sürece çok daha muhteşem işler yapacağız. Bize kuvvet vermeye gelen kardeşlerime bağrımı açıyor ve hoş geldiniz diyorum.” şeklinde konuştu.

Toplanda bir sunum yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise belediyenin çalışmaları hakkında bilgi aktardı. Belediye olarak özellikle kültür evlerine çok önem verdiklerini belirten Çelikcan, 30 bin dönüm üzerine kurulacak olan Yüreğir Kültür Parkı’nın da ihalesinin yapıldığını ve yakın bir tarihte temelinin atılacağını duyurdu.

Konuşmaların ardından AK Parti’ye katılan yeni isimlere rozetleri takıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER