ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 12:46

Vatan Caddesi’nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu


Cumhuriyet Bayramı Vatan Caddesi’ndeki resmi törenle kutlanıyor. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun tören alanını selamlamasıyla başlayan tören geçit töreniyle son erecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yılı İstanbul Vatan Caddesi’ndeki törenle kutlanıyor. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1. Ordu ve İstanbul Garnizon Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın tören alanı selamlamasıyla başlayan tören, İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesiyle devam etti.

Törende konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı. Mutlu, “Kültür temelinde kurup demokrasiyle güçlendirdiğimiz Cumhuriyet, bugün milletimizin en büyük zenginliğidir. Bu mirası korumak, geliştirmek ve geleceğe taşımak milletimizin güçlü idealidir. Cumhuriyet, başı her zaman dik, gönlü gururlu evlatlarının güçlü omuzlarında yükselmeye devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Tören, şiir okuma, halk oyunları gösterisi ve resmigeçit töreni ile sürüyor. Kutlamalara vatandaşlar da büyük ilgi gösterdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER