ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 13:25

Varsak Sanayi Sitesi’nin birinci etabı tamamlandı

Varsak Sanayi Sitesinin birinci etabı tamamlandı


Antalya’nın Kepez ilçesi Varsak Altıayak Mahallesi’nde 93 dönümlük alana kurulacak Küçük Sanayi Sitesi’nin birinci etap çalışmaları tamamlandı.

Kepez Belediyesi tarafından yaptırılan Varsak Küçük Sanayi Sitesi’nin birinci etabındaki 40 işletme, bu yılın son çeyreğinde hizmet vermeye başlayacak. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Varsak Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Halil Oya’dan sitenin yapımında gelinen son durumla ilgili bilgi aldı.

Halil Oya, 176 dükkânın bulunduğu sanayi sitesini, Hazine’den tahsis edilen 93 dönümlük arazide 3 etap halinde inşa edeceklerini belirtti. Birinci etapta bulunan 40 dükkanın yapımının tamamlandığını hatırlatan Oya, çevre düzenlemesi çalışmasının tamamlanmasının ardından, Eylül veya Ekim ayında sitenin hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. Oya, Varsak Küçük Sanayi Sitesi’nin ikinci kısmındaki dükkânların inşasını ise bu yılın son çeyreğinde başlatmayı planladıklarını kaydetti.

Kooperatifle el ele vererek Kepez ve Varsak’a güzel bir kalıcı bir eser kazandırdıklarını dile getiren Başkan Hakan Tütüncü ise küçük sanayi sitesinin yapılacağı alanın imar ve mülkiyetle ilgili problemlerini çözdüklerini belirtti. Başkan Tütüncü, bölgeye ciddi bir ekonomik hareketlilik getirecek sanayi sitesinin yollarının genişletilmesi ve asfaltlanmasına yönelik çalışma yapacaklarını ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER