ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 16:36

Vapur seferleri iptal edildi

Vapur seferleri iptal edildi

İstanbul Valiliği duyurdu.


Gezi olaylarının yıl dönümü nedeniyle Taksim çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alan polis, meydana araç çıkışlarını kapattı. Metro seferleri ise Osmanbey'e kadar yapılıyor. Ayrıca Şehir Hatları vapur seferlerinin iptaline ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "İkinci bir duyuruya kadar Anadolu'dan Avrupa'ya tüm seferlerimiz iptal edilmiştir" denildi.

Füniküler seferleri de iptal!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yaptığı açıklamada, "Taksim-Kabataş Füniküler ve Maçka-Taşkışla Teleferik hatlarımızda seferler Valilik kararı gereği yapılmamaktadır" dedi.

Anadolu yakasından Avrupa yakasına Şehir Hatları vapur ve Taksim-Kabataş Füniküler seferleri iptal edildi.

Taksim Dayanışma Platformu'nun, Gezi Parkı olaylarının birinci yılında Taksim'de toplanma talebine izin vermeyen İstanbul Valiliği, ulaşım konusunda bazı tedbirler aldı.

Bu kapsamda Avrupa yakasından Anadolu Yakası'na Şehir Hatları seferleri saat 15.00 itibariyle iptal edildi. Kadıköy'deki iskelelerden "Valiliğimizin aldığı emniyet tedbirleri gereğince seferlerimiz ikinci bir emre kadar iptal olmuştur" anonsları yapıldı.

Taksim-Kabataş Füniküler ve Maçka-Taşkışla teleferik hattında da seferler yapılmıyor. Metro da Hacıosman-Levent istasyonları arasında hizmet veriyor.

İstiklal Caddesi'nde çalışan Nostaljik Tramvay seferleri de yapılmazken, Taksim Karaköy Tüneli de 17.00'den sonra çalışmayacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER