ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2014 Çarşamba 18:48

Vanlı öğrencilerden Suriye'ye yardım eli

Vanlı öğrencilerden Suriyeye yardım eli


Özel Serhat Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan okullardaki öğretmen, öğrenci ve veliler tarafından toplanan bir TIR dolusu yardım malzemesi, Kimse Yok mu Derneği Van Şubesi aracılığıyla Suriye'deki yardıma muhtaç insanlara ulaşması için yola çıktı.

    Van Özel Serhat Eğitim Kurumları bünyesinde bulunan okulların velileri, öğretmenleri ve öğrencileri tarafından organize edilen insani yardım malzemesi yüklü TIR, düzenlenen törenle uğurlandı. Burada bir açıklama yapan Özel Serhat Eğitim Kurumları Müdürü Raşit Karakaya, Suriyeli savaş mağdurlarının ilk günden itibaren yanında olduklarını söyledi.

    Açlık tehlikesinin bulunduğu bölgelere yardımların hız kesmeden ulaştırılmaya çalışıldığını ifade eden Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: "Biliyorsunuz Suriye ile Türkiye arasında yaklaşık 700 binden fazla sığınmacı insan var. Soğuk kış günlerinde burada sıkıntı yaşayan insanlar var. Kimse Yok mu Derneği ile beraber bir kampanya düzenledik. Sınıf sınıf öğrencilerimize burada yaşanan sıkıntıyı dile getirmeye çalıştık. Yaklaşık bir aylık bu kampanya sürecinde öğrencilerimizden ciddi yardımlar geldi. Toplanan yardım paketlerini bir TIR'la yola çıkarıyoruz. Ben buradan duyarlılık gösteren ailelerimizi, öğrencilerimizi kutluyor ve hepsine teşekkür ediyorum."

    Öğrencilerden Berfin de çok zor durumda olan insanların bulunduğunu belirterek "Biz okul desteğiyle yardım ettik. Kermesler düzenledik Suriyeliler için. Onlara her türlü maddi manevi yardım etmeye devam edeceğiz." dedi.

    Öğrenci, veli ve öğretmenler dualar eşliğinde yardım TIR'ını uğurladı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER