ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 17:01

Vanlı muhtarlar, Başbakan'a sürece destek sözü verdi

Vanlı muhtarlar, Başbakana sürece destek sözü verdi


Hükümetin başlatmış olduğu barış sürecine destek amacıyla önce Çanakkale’ye oradan da Ankara’ya giden Vanlı muhtarlar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşerek, sürece destek olma sözü verdi.

Van Valiliği’nin organizasyonuyla Çanakkale’ye giden şehit yakınları, gaziler ve merkez köy muhtarları AK Parti'nin Meclis'teki grup toplantısına katılarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşmayı takip etti. AK Parti Van milletvekillerinin organize ettiği program sonunda Van Merkez Köyleri ve İlçeleri Muhtarlar Dernek Başkanı İbrahim Köseoğlu, İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Şinasi Erol ile birlikte Van Valisi Münir Karaloğlu tarafından özel olarak dokutturulan ve üzerinde ‘Van Kedisi, Van Kalesi, Akdamar Kilisesi ve Van Gölü’nün işlendiği halı hediye edildi.

    “BAŞBAKINIMIZA DUA EDİYORUZ”

    Dernek Başkanı İbrahim Köseoğlu, hediye sonrası Başbakan Erdoğan’a barış sürecini desteklediklerini belirterek, “Bizler Van’dan Vanlı hemşerilerimizden selam ve muhabbetler getirdik. Bizler Ankara’ya gelmeden önce Çanakkale’yi ziyaret ettik. Çanakkale’de aynı bayrağın altında Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla koyun koyuna birlikte yatan ecdadımıza dualar ettik. Sayın Başbakanım bu Çanakkale ruhuyla vatanımızın ve milletimizin birlik ve beraberlik için sizlerin başlatmış olduğu ‘Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi’ni sonuna kadar destekliyoruz. Başarılı olmanız için sizlere dua ediyoruz. Sayın başbakanım Allah yardımcınız olsun. Ve sizleri başımızdan eksik etmesin.” dedi.

    Başbakan Erdoğan, Vanlı muhtarlar, şehit yakınları ve gazilerin bu temennilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘teşekkür’ etti. Muhtarlarla yakından ilgilenen Erdoğan, onlarla ziyaret anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Muhtarların yazılı taleplerini de alan Erdoğan, Vanlılara selam götürmelerini istedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER