ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 19:05

Van'ın yeni Valisi Aydın Nezih Doğan görevine başladı

Vanın yeni Valisi Aydın Nezih Doğan görevine başladı


Valiler kararnamesi ile Konya Valiliği'nden Van Valiliği'ne atanan Aydın Nezih Doğan, kente gelerek görevine başladı. Makamında ilk açıklamasını yapan Doğan, ülkenin aziz bir köşesinden başka bir aziz köşesine hizmet etmeye geldiklerini söyledi.

Vali Doğan’ı Van Ferit Melen Havalimanı'nda Vali yardımcıları karşıladı. Buradaki karşılama töreninden sonra İl Özel İdaresi A Kampüsü’nde bulunan Valilik makamına gelişinde kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri tarafından karşılanan Aydın Nezih Doğan, daha sonra polis merasim mangasını selamladı.

Ülkenin aziz bir köşesinden başka bir aziz köşesine hizmet etmeye geldiklerini belirten Vali Doğan, şunlarıs öyledi: "Burada bir takım sıkıntıların olduğunu, geçmişte yaşanmış bir depremin söz konusu normalleşmeye çalışılıyor, değerli vali arkadaşımız üstün gayretler sarf etti. Bizde onun bıraktığı yerden devam edeceğiz. Şüphesiz hizmet işi için tecrübe kafi gelmez. Uzunca yazıldı çizildi yeni gelen vali şöyle tecrübeli böyle tecrübeli, onun için vurguluyorum. Tecrübe her şey demek değildir. Aynı zamanda gönül ve çalışma arzusuna da ihtiyaç vardır. Hem gönüllü olarak hem de çalışma arzusu içerisinde Van’a hizmet etmeye gayret edeceğiz. Allah yardımcımız olsun." dedi.

Mensuplarının sorularını da cevaplayan Vali Doğan; "Daha önce de Van’a geldim ve Van ile ilgili bazı temel bilgilere sahibim. Bizim mesleğimiz zaten epey ders verir adama, onun üzerine arkadaşlarımız sağ olsunlar gerek valilikteki arkadaşlarımız ve diğer daire müdürlerimiz bize çeşitli notlar gönderdiler, Van ile ilgili yürütülmekte olan projelerle ilgili notlar gönderdiler. Ama tabi bunların hiçbirisi burada bizzat karşılaşacağımız ve ondan öğreneceğimiz kadar önemli bilgiler değildir. İşin doğrusu mutlaka işi bizzat görmeniz lazım, sorunları bizzat yaşamanız lazım. O havayı teneffüs etmeniz lazım. Ancak o zaman çözüm önerileri paydaş olur, yoksa kağıt tutarak, not tutarak bir yere varamazsınız."


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER