ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 15:56

Van'daki çocuğun ölümü


Van Cumhuriyet Başsavcılığı, Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında hayatını kaybeden çocuğun ölümüne ilişkin soruşturma başlattı.
AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Gürpınar ilçesine bağlı Yalınca köyü Çalık mezrasında geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybettikten sonra 1 Şubat günü Şabaniye Mahallesi'ndeki Şabaniye Mezarlığında ailesi tarafından toprağa verilmek istenen 1,5 yaşındaki Muharrem Taş'ın cenazesi, Van Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan "şüpheli ölüm" ihbarı üzerine defin işlemi durdurularak otopsiye alındı.
Yapılan otopsi sonucu elde edilen ilk bulgulara göre zatürreden öldüğü tespit edilen çocuktan alınan numune, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Bu arada, Taş'ın ölümüyle ilgili haberlerin gazete ve televizyonlarda yer almasının ardından söz konusu haberleri ihbar kabul eden savcılık, bugün çocuğun ölümüne ilişkin soruşturma başlattı.
Muharrem Taş'ın ölümünde ihmal olup olmadığının ortaya çıkması için aile üyelerinin ifadelerine başvuracak olan savcılık, adli tıp kurumundan gelecek kesin ölüm raporunun ardından gerek görülmesi halinde soruşturmayı derinleştirecek.
Bu arada, ailenin, çocuklarının ölümüyle ilgili şu ana kadar herhangi bir şikayetinin söz konusu olmadığı, Gürpınar İlçe Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından da olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER