ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2016 Salı 16:40

Van'da terör operasyonu

Vanda terör operasyonu

Yol kontrolleri sırasında kaçmaya çalışan bir araçta bulunan 5 kişi gözaltına alındı Araçta yapılan aramada 20 kilogram C4 patlayıcı ele geçirildi


Van'da, yol kontrolleri sırasında kaçmaya çalışan bir araçta bulunan 5 kişi gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada 20 kilogram C4 patlayıcı ele geçirildi.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Kurubaş mevkisinde yaptığı yol kontrolü sırasında kaçmaya çalışan bir araç, kovalamacanın ardından yakalandı.

Ekipler, araç içerisindeki 5 kişiyi gözaltına aldı.

Emniyet otoparkına götürülen araçta yapılan aramada, gizli bölmelere zulalanmış 9 paket halinde 18 kilogram plastik C4 patlayıcı madde ile konserve kutuları içerisinde bulunan zaman ayarlı ve ateşleme düzenekleri hazır 2 bomba ve patlayıcılara ait çok sayıda fünye ele geçirildi.

Uzman ekiplerce gerçekleştirilen incelemelerde konserve kutularının içerisine de 2 kilogram C4 patlayıcı yerleştirildiği belirlendi.

Operasyonun ardından çalışmalara devam eden ekipler, Tuşba ilçesine bağlı Molla Kasım Mahallesi'nde toprağa gömülü vaziyette 2 Kalaşnikof, Bixi ve bu silahlara ait çok sayıda mühimmat buldu.

Olayla ilgili bir kişi daha gözaltına alındı.

Sağlık kontrolünden geçirilen 6 şüphelinin Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Ele geçirilen ve yaklaşık 30 ton amonyum nitratı tetikleyecek güçte olduğu değerlendirilen 20 kilogram C4 patlayıcının, birçok sansasyonel eylem için batı illerine gönderilmeye çalışıldığı bildirildi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER