ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Nisan 2013 Pazar 18:06

Van'da Kutlu Doğum konseri büyük ilgi gördü


Van'da Peygamber Efendimiz'in dünyaya gelişi dolayısıyla gerçekleştirilen Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında 'Peygamber Sevdalıları Platformu' tarafından program düzenlendi. Programa binlerce Vanlı büyük ilgi gösterdi.

    Peygamber Sevdalıları Platformu Van Koordinatörlüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Tarihi Van Kalesi'nin yanındaki Atatürk Kültür Parkı'nda düzenlenen Kutlu Doğum Haftası programına binlerce vatandaş katıldı. Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan program, Peygamber Sevdalıları Platformu sanatçılarının ilahi ve ezgileri ile devam etti.

    Ardından bir konuşma yapan eğitimci-yazar Yahya Oğraş, birlik ve beraberlik mesajları verdi. "Ülkedeki kardeş kavgasının sona ermesini istiyorsak, yekvücut olarak bir arada bulunmayı diliyorsak, Hz. Muhammed (SAV) şemsiyesi altına girmeliyiz." diyen Oğraş konuşmasına şöyle devam etti: "Onun tebliğiyle irfanıyla gayretiyle Rabbim mahşer gününde de bizi o şemsiye altında gölgelendirecektir. Onun için bize düşen gayrettir, O'nun mirasını yapmaktır. Hz Muhammed (SAV) kimsenin malı değildir. O bütün dünyanın, cihanın ortak mirasıdır. Biz gayretten mükellefiz, ama galibiyete mükellef değiliz. Galibiyeti, başarıyı, zaferi veren Allah'tır. Biz bundan mesul değiliz, ama biz yüreklerimize, yuvalarımıza Allah'ın hükümlerini Hz. Muhammed (SAV) sevdasını her zaman yaşatırsak, inanıyorum ki bu cehalet karanlığından, bu şirk bataklığından çıkarız. Allah'ın izniyle de o zaman İslam'ın özü yeniden yaşanacaktır."

    Daha sonra Molla Abdulbari Çelik'in de Kürtçe konuşma yapmasından sonra Rahmet Tiyatro Grubu, Habbap Bin Eret'in fedakarlığını konu alan tiyatro gösterisi sahnelendi. Van halkının çekmiş olduğu salavatlar ve okudukları hatimlerin bağışlanmasıyla program son buldu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER