ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 18:11

Van'da karne heyecanı

Vanda karne heyecanı


Van’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören yaklaşık 306 bin öğrenci bugün karne heyecanı yaşadı.

Karnelerini alan öğrenciler, 2 haftalık yarıyıl tatiline de başlamış oldu. 11 Şubat’ta son erecek olan tatil öncesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen karne dağıtım programı Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan ‘İlknur Ilıcalı İlkokulu ve Ortaokulu’nda yapıldı.

Van Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer’in katıldığı programda ilkokul 1’inci sınıfta okuyan öğrencilerin karneleri dağıtıldı. Vali Yardımcısı Yüzer, okula gelirken öğrenciler tarafından çiçekle karşılandı. Temsili olarak 10 öğrencinin karnesini ve hediyesini veren Yüzer, öğrencilerle sohbet ederek aynı sırada onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Karnelerini alan öğrenciler adına bir kız öğrenci Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer’e bir adet ‘karanfil’ vererek ‘teşekkür’ etti.

Öğretmenler odasında öğretmenlerle de bir araya gelen Yüzer, ikram edilen çiğköftenin ardından buradan ayrıldı. Karne dağıtım programına İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Milli Eğitim müdür yardımcıları Ebubekir Kaçmaz, A. Hekim Turgut, Kredi Yurtlar Kurumu Van Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Bilici ve Okul Müdürü Zeki Okur katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER