ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 18:13

Van'da iki minibüsün freni boşaldı: 27 yaralı

Vanda iki minibüsün freni boşaldı: 27 yaralı


Van'ın Bahçesaray ilçesindeki 2 minibüs 30 dakika ara ile Karabet Geçidi'nde rampa aşağı inerken freni boşalarak kaza yaptı. Kazada minibüslerin toplam 27 yolcusu yaralandı. Yaralılardan 13'ü askeri helikopterle Van'a sevk edildi.

Van'dan Bahçesaray ilçesindeki 4.Feqiye Teyran Festivali'ne giden minibüslerden ilki, 2 bin 900 rakımlı Karabet Geçidi'ni tırmanıp rampa aşağı inerken, frenleri boşaldı. Hızla yokuş aşağı inen minibüs kum yığınına çarparak durabildi. Kaza 13 kişi yaralandı. Bu olaydan yaklaşık 30 dakika sonra yine Karabet Geçidi'nde yine fren boşalması nedeniyle ikinci minibüste kum yığınına çarparak durdu. Kaza da bu kez 14 kişi yaralandı.

Yaralılar ambulanslarla Bahçesaray Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk müdahalenin ardından durumu ağır olduğu belirtilen 13 kişi askeri helikopterle Van'a sevk edildi. Van'a gelen yaralılar Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Durumu iyi olan diğer yaralıların da Bahçesaray'daki tedavilerinin ardından karayolu ile Van gönderildikleri öğrenildi. Her iki kazayla ilgili soruşturma başlatıldı. Bazı yaralıların durumunun ağır olduğu bildirildi.

AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, olay yerine giderek yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER