ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 15:34

Van Valiliği'ndeki dilekçe krizi


Van'da 5 vali yardımcısının tayin dilekçesiyle ilgili açıklama yapan Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Van Şubesi, yaşanan krizin sonlanmasını istedi.
Van Valiliği'nde yaşanan tayin krizi ile ilgili yazılı açıklama yapan Van TSO ve MÜSİAD Van Şubesi, vali yardımcılarının dilekçesi ve valilikte yaşandığı iddia edilen tartışmaları içeren haberleri yakından takip ettiklerini bildirdi.
Kente yeni atanan Vali Aydın Nezih Doğan'ın görev süresinin üçüncü ayında çıkan tartışmaların, valiliğin yeniden yapılanması ile ilgili olduğu ve kısa süre içinde çözüleceğine inanıldığı belirtilen açıklamada, "Sayın Doğan, son dönemlerde ilimize atanmış valiler içinde valilik deneyimi olan tecrübeli bir devlet adamı olma özelliğini taşımaktadır. Bu durum ilimiz için önem arz ettiği gibi kendisine yönelik beklentileri de yükseltmiştir. Sayın Doğan'ın daha yeni atanmış olması, ilimizi tanıması, sorunlara hakim olması ve çözüm geliştirmesi elbette ki zaman alacaktır. Valilik kurumunda da birtakım değişikliklerin yapılması, geçmiş uygulamaların anlaşılmaya çalışılması, zaman zaman sıkıntılar yaratabilir, bu da gayet doğal bir süreçtir" denildi.
Bazı basın yayın organlarında çıkan "Vali kurumlardan ve özellikle kamuoyundan tepki alıyor" açıklamalarını doğru bulunmadığına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Bizler bu haberlerin 'toplumsal mühendislik faaliyetine' hizmetten öte bir amaca hizmet etmediğine, yaşanan gelişmelerin bir yeniden yapılanma ile alakalı olduğuna ve bu durumun farklı noktalara çekilmemesi gerektiğine inanıyoruz. Bu tarz tartışmaların yaşanmaması ve tüm kurumların işbirliği içinde çalışması gerektiği bir dönem yaşamaktayız. Yaşanan tartışmaların ilimize bir katkı sunmayacağı kesindir. Kamuoyumuzun bu durumu olgunlukla karşılaması gerekmektedir. Yaşandığı iddia edilen sorunların en kısa sürede çözüleceğine inanıyoruz. Sayın valimizin ve vali yardımcılarımızın bu kentte yapacakları hizmetlerin çok fazla olduğunu biliyor, inanıyoruz. Temennimiz bir an önce bu tartışmaların bitmesidir."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER