ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 16:08

Van Ticaret Borsası, Hakkari'de şube açacak

Van Ticaret Borsası, Hakkaride şube açacak


Van Ticaret Borsası (VATBO), Yönetim Kurulu Başkanı Salman Toprak, bölgedeki çiftçilerin tarım ve hayvancılık konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini söyledi. Toprak, 2014 yılında Hakkari ve Erciş’te ticaret borsası şubesi açacaklarını ifade etti.

    Van’daki Ticaret Borsası oda seçimlerinden yönetimin başına geçen VATBO Yönetim Kurulu Başkanı Salman Toprak ve yönetim kurulu basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programdan sonra açıklama yapan Başkan Selman Toprak, tek amaçlarının Van’a ve bölgeye daha fazla nasıl hizmet edebilmek olduğunu belirtti. Çözüm süreci ile birlikte Ankara ile iletişime geçtiklerini ifade eden Toprak, "Hakkari ve Muş illerimizde borsa yok. Bu nedenle barış süreci ile birlikte Hakkari’ye bu hizmetin gitmesi lazımdı. Bizde Hakkari ilimizi faaliyet alanımıza dahil ettik." dedi.

    Bölgelerindeki tarım ve hayvancılık ile ilgili sorunları çözeceklerinin altını çizen Toprak, "2014 yılında Hakkari ilimizle birlikte Erciş ilçemizde bir şube açacağız. Bunun yanında Özalp ve Çatak’ta da çalışmalar devam ediyor. İnşallah oralarda da şube açacağız. Ayrıca Van’da et ve balık kurumuna dair bir sistem kuracağız. Bu yeni sistem doğrultusunda ilde canlı hayvan değil kesilmiş hayvan satacağız." diye konuştu.

    Van’da tarım alanında kooperatifçiliğin olmadığına değinen Toprak, "İlimize biçerdöverler Konya, Batman ve Diyarbakır’dan gelmektedir. Bu da çiftçilerimize külfetli oluyor. Çiftçilerimizin yıllardır süren bu sorununa kooperatif modülü ile iki adet biçerdöver alarak çözüm bulacağız. Çiftçilerimizin özellikle tarım ve hayvancılık konusunda bilinçlendirilmesi gerekiyor. Bu konuda da gerekli çalışmalar yapacağız." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER