ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2017 Pazartesi 17:32

Valilikten "sahte sosyal medya hesabı" uyarısı

Valilikten "sahte sosyal medya hesabı" uyarısı

İstanbul Valiliği: "Son zamanlarda İstanbul Valiliği ve İstanbul Valisi Vasip Şahin adına açılan sahte sosyal medya hesapları üzerinden kişi ve kurumsal görseller kullanılarak yapılan birtakım yanıltıcı paylaşımlarla vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirildiği görülmektedir. Kurumsal hesaplar üzerinden hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan evrak, telefon numarası gibi bilgiler talep edilmemekte, birtakım vaatler içeren mesaj gönderimi ve paylaşımlar yapılmamaktadır"


İstanbul Valiliği, son zamanlarda valilik ve İstanbul Valisi Vasip Şahin adına açılan sahte sosyal medya hesaplarına karşı vatandaşları uyardı.

Valilikten yapılan açıklamada, son zamanlarda İstanbul Valiliği ve İstanbul Valisi Vasip Şahin adına açılan sahte sosyal medya hesapları üzerinden kişi ve kurumsal görseller kullanıldığı belirtildi.

Bu hesaplardan yapılan birtakım yanıltıcı paylaşımlarla vatandaşların yanlış bilgilendirildiğinin görüldüğü aktarılan açıklamada, "Kurumsal hesaplar üzerinden hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan evrak, telefon numarası gibi bilgiler talep edilmemekte, birtakım vaatler içeren mesaj gönderimi ve paylaşımlar yapılmamaktadır." ifadesi kullanıldı.

Valilikle ilgi haber, duyuru ve açıklamaların, resmi internet sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapıldığı hatırlatılan açıklamada, bu sebeple "http://www.istanbul.gov.tr" internet adresi ile "@vasipsahin", "@TC_istanbul" twitter hesapları, "facebook.com/istanbulvaliligi", "facebook.com/vasipsahin34" ve "instagram.com/tc_istanbul" sosyal medya hesapları dışında yapılan paylaşımlara, vatandaşların itibar etmemesi uyarısında bulunuldu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER