ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 21:31

Vali'den, CHP'li Meclis üyesine: Parkta pilav için senden izin mi alacağım

Validen, CHPli Meclis üyesine: Parkta pilav için senden izin mi alacağım


Adana'da, Taksim Gezi Parkı ile başlayan olayların ardından göstericilerin mekanı olan Atatürk Parkı'ndaki pilav günü Vali Hüseyin Avni Coş'la CHP'li belediye meclis üyesi Feray Özyazgan'ı karşı karşıya getirdi. CHP'li Özyazgan, "Atatürk Parkı'nda direnadana'yı yapıyorduk. Pilav dağıtımı niye yapılıyor" diye sorunca Vali Coş, "Parkta pilav dağıtmak için senden mi izin alacağım." dedi.

Emniyet Müdürlüğü'nce, Atatürk Parkı'nda hem Çevik Kuvvet polisleri hem de vatandaşlar için 'Pilav' etkinliği düzenlendi. Vali Hüseyin Avni Coş, yemek öncesi Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile parktaki Çevik Kuvvet polislerine teşekkür etti, vatandaşlarla sohbet etti. Bu sırada, Vali Coş'un yanına gelen bir kadın, "Kolay gelsin, pilav dağıtıyormuşsunuz. Burada polisler toplanmış, ancak biz direnadana'yı burada yapıyoruz." dedi. Vali Coş, parkın, herkesin parkı olduğunu söyleyince ise tartışma başladı. Vali Coş, kendisi ile el hareketleri ile konuşulması üzerine, "El işareti yapma" diye uyardı. Ardından ise "Polise pilav dağıtmak için senden mi izin alacağım." dedi. CHP'nin Çukurova Belediye Meclis Üyesi olduğu öğrenilen Feray Özyazgan, daha sonra "Aman be..Oh be rahatladım." deyip ayrıldı.

Vali Coş, daha sonra parktaki vatandaşlarla sohbet etti. Parkta Çevik Kuvvet polisine etli pilav dağıtan Coş, "Polis, 20 gündür olağanüstü bir gayretle çalıştı. Yaptıkları sabırlı gayretli çalışmalarından dolayı biz de onlara teşekkür etmek istedik." diye konuştu. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER