ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 11:06

Vali Yüksel’e Çiftçi Dostu Şeref Belgesi


Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından 'Çiftçi Dostu Şeref Belgesi' ile ödüllendirildi.

        Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar tarafından Vali Yüksel’e gönderilen yazıda, "Başkentimiz Ankara’da tarımın geliştirilmesi, çiftçimizin yeni imkanlara kavuşturulması ve emeklerinin karşılığının alınması ve sorunlarının çözümü konusunda yaptığınız çalışmaları takdirle karşılıyoruz. Tarım ve çiftçiyi ilgilendiren hemen her konuda doğrudan çabalarınıza, çalışmalara desteğinize ve etkin bir kamuoyu yaratılmasına vesile olmanıza şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan böyle de Türk tarımında verimlilik ve kalitenin arttırılması, buna bağlı olarak daha yüksek katma değer oluşturulması konusunda gerek birliğimiz ile gerekse Ankara ilinde görev ve sorumluluk üstlenmiş olan ziraat odalarıyla işbirliği içerisinde olacağınıza inanıyor ve temenni ediyoruz. Türk tarımının ve Türk çiftçisinin yegâne temsilcisi Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve özellikle birliğimize bağlı Ankara Odaları İl Koordinasyon Kurulu çalışmalarına olan ilgi ve katkılarınız için de teşekkür ediyoruz." denildi.

        VALİ YÜKSEL MEMNUN OLDU

        Vali Yüksel de "Çiftçi Dostu Şeref Belgesi' ile ödüllendirilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yüksel, "Geleceğin reçetesi tarımdır. İnsanlığın temel ihtiyacı olan gıdanın yegâne kaynağı olan tarım, aynı zamanda stratejik bir sektördür. Artık hepimiz biliyoruz ki dünden bugüne yaşamımızın yegâne reçetesi tarım olmuş ve elbette yarının da vazgeçilmez reçetesi tarım olacaktır. Tarım insanlığın beslenmesinde alternatifi olmayan bir sektördür." dedi.

        Yüksel, Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından verilen 'Çiftçi Dostu Şeref Belgesi'nin kendisini çok gururlandırdığını ve çiftçi dostu olarak kabul edilmesinden dolayı da mutlu olduğunu belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER