ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:35

Vali Yüksel: Ankara’nın sadece denizi yok

Vali Yüksel: Ankaranın sadece denizi yok


Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, "Ankaramızın bir tek denizi eksik. Denizimiz ve kumumuz yok ama bizim dünya insanıyla anlaşacağımız, buluşacağımız başlıklar var." dedi.

Vali Yüksel, beraberindeki turizm sektör temsilcileri, üniversite öğretim üyeleri, öğrenciler ile Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla Turizm Haftası dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulunan Yüksel, Misak-i Milli kulesine geçerek burada Anıtkabir özel defterini yazdı.

OTEL’DE TURİZM ETKİNLİĞİ

Vali Yüksel ve beraberindekiler daha sonra İçkale Otelde turizm etkinlikleri kapsamında düzenlenen kokteyle katıldı. Daha sonra davetlilere hitap eden Vali Alaadin Yüksel, "Turizmi konuşmak için her türlü gerekçenin bulunduğu bir şehirde olduğumuzu herkesin kabul etmesi gerekir. Bu hafta içerisinde turizmle ilgili heyecanları paylaşmak gerekiyor." dedi.

Ankara'da, yeni dünya şartları içerisinde turizmi bir kez daha analiz edeceklerini belirten Yüksel, "Ben bu şehirde el ele tutuştuğumuzda gönül gönüle buluştuğumuzda ve Ankara’yı fark ettiğimizde çok ama çok başarılı olacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

"GÖNÜL GÖNÜLE BAŞARACAĞIZ"

Vali Yüksel konuşmasını şöyle sürdürdü: "Ankara’mızın bir tek denizi eksik. Denizimiz ve kumumuz yok ama bizim dünya insanıyla anlaşacağımız, buluşacağımız başlıklar var. Ankara'nın kültür ve termal turizmini yan yana getirmezsek bu hepimizin ayıbı olur. Ben hayalleriyle yaşayan bir insanım. Boş hayallerin peşine hiç takılmadım. Bu şehirde el ele tuttuğumuzda, gönül gönüle olduğumuzda çok şeyleri başaracağımıza inanıyorum. Şimdi büyük bir heyecanla pusuya yattık. Şu an 850 bininci yolcunun geldiği Esenboğa Havalimanı'nda 1 milyonuncu yolcuyu hep beraber karşılayacağız."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER