ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 12:52

Vali Yılmaz: "Eğitime katkı bekliyoruz"

Vali Yılmaz: "Eğitime katkı bekliyoruz"


Düzce Valisi Adnan Yılmaz, Düzce’de eğitimin kalitesinin artması için fiziki şartların da oluşması gerektiğini belirtti. Yılmaz, "10 dönüm arazi olursa merhum Düzceli Sağlık Bakanımız Kemal Demir’in anısına bir yurt yapılacak." dedi.

        Adnan Yılmaz, yaptığı açıklamada, 2012 yılında 30 olan derslik sayısının 2013 yılında 430’a çıktığını ve prefabrik yapılardan kurtulmak için gece gündüz çalıştığını bildirdi. Düzce’nin eğitim kalitesinin artmasında fiziki şartlarında önemli olduğunu belirten Vali Yılmaz, her Düzcelinin de aynı şekilde katkı sağlamasını istediğini söyledi.

        Düzce Üniversitesi içindeki kredi yurtlar kurumunun durumunun iyi olduğunu ancak Soğancı mevkiindeki yurdun artık yıkılarak yenisinin yapılması gerektiğini vurgulayan Yılmaz, "Bize 10 dönüm arazi yeterli. Kızılay Başkanı yer gösterilmesi halinde yurt yapacağının taahhüdünü verdi. Düzcelilerden artık taşın altına elini sokmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

        "BİN TL VERECEĞİM"

        Düzce Valisi Adnan Yılmaz, öğrencilerin yurt sorununun ortadan kalkması için kendisinin de bin TL katkıda bulunacağını belirterek, "Eminim ki Düzceliler bize yer gösterecektir. Onlarla makul bir fiyatta anlaşarak Düzce’de eğitimin kalitesini yükselteceğiz. Büyükşehirlerle kaliteli hizmet ve eğitimde yarışmak istiyoruz." açıklamasını yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER