ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2013 Çarşamba 21:17

Vali Yazıcı: En kısa sürede şehitliğimizin yolunu yapacağız

Vali Yazıcı: En kısa sürede şehitliğimizin yolunu yapacağız


Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı, Yerköy ilçesi şehitliğine giden yolun bozuk olması nedeniyle ulaşımda zaman zaman sıkıntılar yaşandığını belirterek, şehitliğe ulaşımın daha sağlıklı olması için en kısa süre içerisinde yol ve çevre düzenlemesinin yapılacağını söyledi.

Vali Yazıcı, Yerköy Kaymakamı Bayram Gale, Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Yerköy Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Kepir ile şehitlikte incelemelerde bulundu. Yerköy şehitliğinde 17 şehidin olduğunu söyleyen Yazıcı, "Şehitlerimiz ve şehitlikler bizim aziz emanetimiz. Vatandaşımızın da şehitlerimize ve şehitliğimize karşı hassasiyetleri var. Şehit yakınlarımızın ve vatandaşlarımızın bu şehitliğimize gidiş gelişlerinin kolaylığı için yolunu yapacağız.” dedi.

Daha sonra şehitlikte çevre düzenlemesi yapılacağını vurgulayan Yazıcı, “İnşallah önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacağız. Şehitlik hakim bir tepede ve ulaşımının rahat olması gerekiyor. Şehitlerimizin hatırası bizim için önemli. Şehitliğimizi, Yerköy’e şehitlerimize ve şehit yakınlarımıza yakışır bir hale getirmek istiyoruz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER