ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 15:45

Vali ve eşinden 'Askıda Ekmek' uygulamasına destek


Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, ihtiyaç sahibi ailelerin ücretsiz ekmek alabilmeleri için bazı fırınlarda başlatılan, 'Askıda Ekmek' uygulamasına katkıda bulundu.

Vali Ahmet Altıparmak, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının ardından eşi Özden Altıparmak ile Yakutiye ilçesi Yoncalık semtindeki bir fırını ziyaret etti. Vali, 'Askıda Ekmek' uygulamasını yaklaşık 4 yıldır sürdüren fırın sahibi Sedat Vanlıoğlu'dan uygulama hakkında bilgi aldı. Vali Altıparmak, hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerinin birbirini görmeden ve rencide edilmeden yürütülen hayır işinin Erzurum’da yaygın olarak devam ettirilmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Altıparmak, ekonomik durumu iyi olan vatandaşların askıda ekmek uygulamasına destekte bulunmalarını istedi. Vali ve eşi daha sonra askıda ekmek uygulamasına katkıda bulunduktan sonra fırından ayrıldı.

ASKIDA EKMEK UYGULAMASI NASIL İŞLİYOR?

İhtiyaç sahiplerine utandırmadan yardım yapmak için 'Askıda Ekmek' uygulaması hayata geçirildi. Ekmek almak için fırına gelen maddi durumu iyi olanlar, fazladan ekmek parası verip, bunların fakir vatandaşa ulaştırılmasını istiyor. Böylece hayırseverler ihtiyaç sahibini görmeden, ihtiyaç sahipleri ise rencide olmadan günlük ekmek ihtiyacını karşılıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER