ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 13:53

Vali Ünlüer, başarılı sporcuları ödüllendirdi

Vali Ünlüer, başarılı sporcuları ödüllendirdi


Bayburt Valisi Mükerrem Ünlüer, Bayburt adına 2013 yılında ulusal ve uluslararası yarışmalarda başarı gösteren sporcuları altınla ödüllendirdi.

Valilik makamında gerçekleşen ödül törenine Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, müdür yardımcısı Ahmet Karslıoğlu, Bayburt Başaran Bilek Güreşi Kulübü Başkanı Ünal Çelik, Bayburt Karate İl Temsilcisi ve uluslararası karate antrenörü İdris Gürbüz, Boks Milli takım antrenörü Seyfullah Dumlupınar, atletizm antrenörü Arzu Uygun yanı sıra başarılı olan 3 boksör, 3 kareteci, 1 atletizm ve 1 de bilek güreşi sporcusu katıldı.

Ödül töreninde sporcuları takdim eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cengiz Karakaşoğlu, Bayburt Valisi Ünlüer'e, sporcuların hocalarına, sporculara ve Bayburt halkına teşekkür etti.
2013 yılında İrlanda Dublin'de yapılan Yıldızlar Dünya, Üst Minikler Avrupa Okullararası Boks Şampiyonasında Avrupa üçüncüsü olan Burhan Kıran ve Mustafa Mıcık, Ukrayna Kiev’de yapılan Yıldızlar Dünya Boks Şampiyonasında dünya üçüncüsü Ahmet Mıcık, Litvanya’da yapılan Bilek Güreşi Büyükler Dünya Şampiyonasında ağır sıklet dünya şampiyonu olan Arif Ertem, Erzurum’da Uluslararası Palandöken Karate Şampiyonası'nda dünya üçüncüsü olan Emre Bayram (76 kg) ve Abdurrahman Gürbüz (55 kg), Alaşehir’de yapılan Türkiye Cumhuriyeti ile Türk ve Akraba Toplulukları Karate Turnuvasında 2. olan Mustafa Şahin, Eskişehir’de yapılan Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde 15.69 derecesi ile 100 metre Türkiye Şampiyonası, 33.32 derecesi ile 200 metre Türkiye Şampiyonası, 3,66 metre ile Uzun atlama Türkiye şampiyonasında Türkiye rekoru Milli atlet Sevda Kılınç’a, Vali Ünlüer tarafından altın hediye edildi.

Vali Ünlüer, daha sonra sporcuları tebrik ederek diğer dallarda da Bayburt’un isminin birinciliklerle öne çıkmasını temenni etti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER