ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 21:28

Vali Tepe: Sarıkamış’ta kayak pistlerinden birini ışıklandırmak istiyoruz

Vali Tepe: Sarıkamışta kayak pistlerinden birini ışıklandırmak istiyoruz


Kars Valisi Eyüp Tepe, kristal karı ve sarıçam ormanlarıyla eşsiz güzellikteki Sarıkamış kayak merkezinde bir pisti ışıklandırmak istediklerini söyledi. Bu çerçevede çalışmaların sürdüğünü kaydeden vali, ilçelerini tercih etmeyen turistlere karşı turizm operatörlerinin ellerini güçlendireceklerini belirtti.

Vali Tepe, Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine yaptığı açıklamada, illerinin turizm faaliyetlerinde, Sarıkamış kayak merkezinin değerlendirilmesinde birilerinin bahaneler ileri sürdüğünü ifade etti. Tepe, "Oranın şusu yok ama oranın busu yok dedirtmemek için bu yola çıktık. Bizim suni kar sistemimiz de olacak, bizim gece aydınlatmamız da olacaktır.” dedi.

‘GECE AYDINLATMASI İÇİN TEK YAPACAĞIMIZ TAKİP’

Yakın tarihte şehirlerinde misafir ettikleri Kızak Federasyonu'nun yapacağı kızak pisti projesinde gece aydınlatması olduğuna değinen Vali Tepe, Türkiye’de her kayak pistinin aydınlatılmış olmadığını söyledi.
Kars olarak, 1,5 milyon TL’lik projeleri olduğunu hatırlatan Tepe, ‘Bu ödenek temin edildiğinde Sarıkamış 1 nolu pistin aydınlatılması çalışmaları başlayacak. Çünkü 1 nolu pistten başka Sarıkamış’ta 9 tane pistimiz var. Her pistin aydınlatılması demek 9 çarpı 1,5 milyon demektir. Bu da rantabl olmaz, yani gece fantezi yapacak 5 kişi kayacak diye 9 pisti aydınlatamayız. Ancak en azından bir pisti aydınlatarak böyle bir amaçla oraya gelmek isteyenlere ulaşacağız. Hem de birilerinin bahanesi olmasının önüne geçeceğiz.” şeklinde konuştu.

Vali Tepe, bütün bu çalışmaların ve projelerin faaliyete geçmesiyle Kars’ın turizmde büyük ilgi göreceğini, söyledi. Vali Eyüp Tepe, şöyle dedi: "Aklımızdan çok şey geçiyor. Şunu vurgulayalım, bu yıl bir aksaklık olmaz ise ödenek sorunu olmayacağını öngördüğümüz kızak pisti gece aydınlatmalı olarak faaliyete geçsin istiyoruz. Kayak pistinin aydınlatmasında ise ödenek talebimiz oldu, talebimize olumlu cevap gelirse çalışmalar başlayacak. Çok büyük bir para istemedik. Tek yapacağımız, süreci takip etmektir.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER