ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 21:31

Vali Tekinarslan, okul inşaatlarında incelemelerde bulundu

Vali Tekinarslan, okul inşaatlarında incelemelerde bulundu


Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Fatih Başak, Yüzüncü Yıl Mahallesi’nde yapımı devam eden 32 derslikli imam hatip lisesi, 300 kişilik öğrenci pansiyonu ile 24 derslikli ilkokul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

İnşaatların gidişatı hakkında bilgi alan Vali Tekinarslan, Ağrı’da okul ve derslik ihtiyacının giderilmesine yönelik çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü söyledi. Eğitime pozitif bir ayrımcılık yaptıklarını belirten Vali Tekinarslan, "Hem idare tarafından hem de hayırseverler tarafından yapılan yatırımlarla yapısal alandaki ihtiyaçlarımızı gidermeye çalışıyoruz. Ama bunun yanında çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim almaları için de farklı projeler üretiyoruz. Özellikle kız çocuklarımızın okuması, anne ve babaların eğitime katkı sunmalarını sağlamak, okul öncesi eğitim gibi konulara önem veriyoruz. Ağrı’nın eğitim konusunda hak ettiği yere gelmesi için hepimize görev düşüyor. Eğitimde istediğimiz hedefi yakalarsak, bu yaşamımızın bütün alanlarına sirayet eder.” diye konuştu.

Murat Kız Yatılı Bölge Ortaokulu bahçesinde öğrencilerle sohbet eden Vali Tekinarslan, öğrencilerin istek ve sorunlarını da dinledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER