ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:55

Vali Savaş, Nevşehir’e veda etti

Vali Savaş, Nevşehire veda etti


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan Valiler Kararnamesi'yle Manisa'ya atanan Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş, düzenlene törenle şehre veda etti.

13 Aralık 2010 tarihinde Nevşehir Valiliğine atanan Savaş'ın şehirden ayrılışı nedeniyle Nevşehir Valiliği önünde bir tören düzenlendi. İlk olarak Emniyet Müdürlüğü polis mangasını selamlayan Vali Savaş, daha sonra alanda toplanan Nevşehir protokolü, daire müdürleri, belediye başkanları, sivil toplum örgütü liderleri, basın mensupları, esnaf ve vatandaşlarla tek tek tokalaşarak helallik istedi.

Törende Nevşehirspor Yönetim Kurulu üyesi Serhat Cantekin, Vali Abdurrahman Savaş’a isminin yazılı olduğu Nevşehirspor forması hediye etti. Vali Abdurrahman Savaş son olarak Nevşehir’de görev yapan yazılı ve görsel mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vali Savaş yaptığı konuşmada, Nevşehir'den ayrılacak olmanın burukluğu içinde bulunduğunu belirtti. Devlet, hükümet ve ayrı ayrı her bakanın temsilcisi olarak görev yapan valilerin, belli sürelerde görev yeri değişikliği yaşamasının mesleğin doğası gereği olduğunu kaydeden Savaş, mesleğe başlarken, ülkenin her yerinde aynı şevk ve heyecanla görev yapma şuurunu benimseyerek yola çıktıklarını belirtti.

Savaş, görev süresi içerisinde bürokratik saplantılardan uzak, sonuç alma odaklı, adalet, sevgi ve hoşgörü gibi temel kavramları eksene alarak, Nevşehir’e, Nevşehirlilere hizmet etmeye çalıştığını ifade etti.

Kaynakları ilin öncelikleri paralelinde en etkin şekilde kullanmanın gayreti içinde olduğunu da vurgulayan Vali Savaş, "Hiç şüphesiz yapılamayan daha çok şey var. Halkımız her zaman çok daha üstün standartta hizmete ve daha iyiye layıktır. Bayrağı devralacak değerli yöneticilerimizin aynı anlayışla ve aynı hedefe ulaşmak için çalışacaklarına inancım tamdır. Ayrılırken tüm dostlarımın birlik ve beraberlik içinde güzel İlimizin üstün imkan ve şartların iyi kullanmalarını, olumsuzlukları fırsata dönüştürerek ilimizi nezih ve gıpta edilen örnek bir Nevşehir oluşturmalarını yürekten diliyorum. Nevşehir’in başarılarını her zaman bir hemşehri olarak takip ediyor olacağım." diye konuştu.

Yeni görev yeri Manisa’da da gönlünün, kapısının ve sofrasının daima Nevşehirlilere açık olacağını belirten Savaş, Nevşehirlilerden kalbi destek ve dualarının devamını istirham ettiğini ve bu süre zarfında oluşan haklarını helal etmelerini dilediğini sözlerine ekledi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER