ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 21:50

Vali Özçimen: Okullar en sağlam binalar olmalı

Vali Özçimen: Okullar en sağlam binalar olmalı


Vali İbrahim Özçimen, okulların en sağlam binalar olması gerektiğini belirtti. Özçimen, okulların hem öğretim yuvası hem anaların babaların gözlerinin arkada kalmayacağı birer yer olması gerektiğini kaydetti.

Yapımı devam eden Karaçayır İlköğretim Okulu'nu ziyaret eden Bolu Valisi İbrahim Özçimen, çalışmaların biran önce bitirilmesi talimatını verdi. Özçimen, 40 derslikli okulun son durumunu inceledi.

Özçimen, yaptığı inceleme gezisinde, yapımı devam eden Karaçayır İlköğretim Okulu'nu gezdi. Vali Yardımcısı ve Yeniçağa Kaymakamı Barış Aktan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahsin Akduman, İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan, mühendisler ve yüklenici firma sahibinin yer aldığı gezide Vali Özçimen, binanın son durumu, şimdiye kadar yapılan çalışmalar, kullanılan malzemeler gibi konularda bilgi aldı. Burada yaptığı inceleme sonrası açıklamalarda bulunan Vali Özçimen, okulların en sağlam binalar olması gerektiğini kaydetti. Deprem kuşağı üzerinde yer aldıklarını yineleyen Vali Özçimen, okulların hem öğretim yuvası hem de anaların babaların gözlerinin arkada kalmayacağı birer yer olması gerektiğini kaydetti.

Japonya gezisinde, okulların bir afet durumunda birer acil yardım kampına da dönüşebilecek kapasitede olduğunu kaydeden Vali Özçimen, “Baştan savma iş yapmamalıyız. Yaptığımız ve yaptırdığımız işleri sonuna kadar takip etmeliyiz. Burası okul, eğitim yuvası. Asla vebal altına girmemeliyiz. Burada yapılması gereken ne varsa hemen bitirilsin, beklenmesin. Çocuklarımızı hiçbir koşulda mağdur etmeyelim.” şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER