ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2012 Cuma 14:00

Vali ölümden döndü

Vali ölümden döndü

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir'in içinde bulunduğu makam otomobili kamyona arkadan çarparak şarampole yuvarlandı.


Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, bir iş ziyareti sebebiyle gittiği Ankara'dan Eskişehir'e dönerken makam aracıyla kaza geçirdi. Vali Koçdemir'in de aralarında bulunduğu 3 kişi yaralandı. Koçdemir'in hafif, bir korumanın ise ağır yaralandığı öğrenildi.

Kaza, gece saatlerinde Mahmudiye Kavşağı yakınlarında gerçekleşti. Vali Koçdemir'i taşıyan makam aracı, henüz bilinmeyen bir sebeple seyir halindeki pancar yüklü kamyona arkadan çarptı. Vali Kadir Koçdemir, şoförü Sedat Erdem ve koruması Şener Çakır yaralandı. Yaralılardan Vali Koçdemir ile Sedat Erdem, kontrol amaçlı olarak Eskişehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılan ağır yaralı koruma Şener Çakır'ın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı. 

KORUMASI ÖLDÜ

Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir’in makam aracı ile yaptığı kazada, yaralanan koruma Şenel Çakır’ın tedavi gördüğü hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Vali Koçdemir ile şoförü Sedat Erdem’in ise tedavisi sürüyor.

Vali Koçdemir'in alın kısmında kaza nedeniyle morarma oluştuğu ve hafif sıyrıkların olduğu kaydedildi. Hastane yetkilileri, Vali Koçdemir ve şoförünün sağlık durumlarının iyi olduğunu, ancak tedbir amaçlı olarak Beyin Cerrahisi Yoğun Bakım Servisi'nde gözetim altında tutulduklarını belirtti.

Koruma polisi Şenel Çakır ise Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak kazada ağır yaralanan koruma polisi Çakır’ın tüm müdahaleye rağmen beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Koruma Polisi Çakır’ın Ankara’da Başbakanlık'ta koruma ekibinde görev yaptığı ve bir süre önce de Eskişehir’e tayin olduğu kaydedildi. Şenel’in Trabzonlu olduğu belirtildi.

Kazaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Vali Koçdemir'in makam otomobilinin arkadan çarptığı 51 EC 776 plakalı pancar yüklü kamyonun şoförü güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Kamyon sürücüsünün jandarmadaki ifadesinin sürdüğü kaydedildi.

Vali Koçdemir'in Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti kapsamında yoğun çalıştığı, yurt içi ve dışı programları kapsamında ziyaretlerde bulunduğu öğrenildi. 

TWİTTER'DAN UYARDI

Makam aracı ile kaza geçiren Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir'in kazadan bir saat önce Twitter hesabından sürücüleri uyardığı ortaya çıktı. “Bu gece Eskişehir'de hava sıfırın altında 6 dereceye kadar düşecek. Lütfen trafikte çok dikkatli olalım.” diyen Vali Koçdemir, attığı mesajdan iki saat sonra trafik kazası geçirdi. Kazada, yaralanan koruma Şenel Çakır'ın tedavi gördüğü hastanede beyin ölümünün gerçekleştiği öğrenildi. Vali Koçdemir ile şoförü Sedat Erdem'in ise tedavisi sürüyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER