ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Eylül 2014 Pazartesi 15:22

Vali o öğrencileri gördü ve...

Vali o öğrencileri gördü ve...

Tokat Valisi Cevdet Can, yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısı ile düzenlenen törende öğrencilerin sıcakta ayakta beklemelerine müdahale etti.


Tokat Valisi Cevdet Can, yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısı ile düzenlenen törende öğrencilerin sıcakta ayakta beklemelerine müdahale ederek, "Bundan sonra Tokat’ta yapılan tüm konuşmalı törenlerde hiçbir öğrenci ayakta bekletilmeyecek" dedi.

Tokat’ta, yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısı ile Vali Recep Yazıcıoğlu İlköğretim Okulu’nda tören düzenlendi. Okul Müdürü Erol Deniz’in konuşmasının ardından kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Tokat’ta 114 bin 83 öğrencinin ders başı yaptığını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Özel Eğitim Kurumaları Genel Müdürlüğü’nün Dönüşüm ve Teşvikler Daire Başkanı Fethullah Güner ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu konuşmasının ardından kürsüye gelen Vali Can, tören dolayısı ile ayakta bekleyen öğrencilerin birçoğunun yere çömelerek oturduğunu ve sıcaktan bunaldığını fark ederek duruma müdahale etti. Çocukların anne ve babalarının yanına gönderilmesini isteyen Vali Can, “Konuşmaya başlamadan önce böyle bir müdahale yapmak zorunda kaldım. Bundan sonra Tokat’ta yapılan tüm konuşmalı törenlerde hiçbir öğrenci ayakta bekletilmeyecek. Bir kez daha söylüyorum, bundan sonra Tokat’ta yapılan konuşmalı toplantılarda hiçbir öğrenci ayakta bekletilmeyecek. Bunun bir örneğini bir ülkede gördüm. Güney Kore ziyaretinde her öğrencinin altında bir minderi var, sınıfında minderi var. Sınıftan çıkıyor, onu altına alıyor dışarıda oturuyorlar. Tören ister toplantı salonunda olsun, ister açık havada olsun. Bundan sonra çok dikkat edeceğiz. Bu çocuklarımız hiçbir törende ayakta bekletilmeyecek. Resmi törenlerde hepimiz ayaktayız sonuç itibariyle ama böyle uzun konuşmalı törenlerde kesinlikle ayakta bekletilmeyecekler" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Can ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere başarılar diledi.

(İHA)KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER