ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 12:22

Vali Mutlu’dan ‘kardeş şehir’ önerisi

Vali Mutludan kardeş şehir önerisi


İstanbul’daki dernekler başta olmak üzere ülke genelindeki Kastamonu derneklerinin üst kurumu olan Kastamonu Konfederasyonu’nun (KAS-KON) Genel Başkanı Selami Çelebioğlu ve yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında; Vali Mutlu, Kastamonu Konfederasyonu’nun örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ve son zamanlarda Kastamonu dayanışmasının net bir şekilde görüldüğünü belirtti.

Ayrıca, tüm diğer STK’lara örnek teşkil etmesi adına, Kastamonu Konfederasyonu olarak, kardeş bir şehir seçerek, o şehri temsilen yönetime bir temsilci almayı ve kardeş şehir seçilen ilin konfederasyonun yönetimine de Kastamonulu bir temsilci yollanması gerektiğini anlatan Vali Hüseyin Avni Mutlu; iki kardeş şehir olarak birlikte proje üretmenin çok faydalı olacağını söyledi. KASKON’un, bu konuda öncülük etmesi gerektiğini kaydederek, konfederasyonun bir THM ve TSM Korosu kurması gerektiğini ve bu koronun da sadece Kastamonulu koristlerden oluşmaması gerektiğini belirten Vali Mutlu, ayrıca verilecek olan konserlerde her yörenin tanıtılması gerektiğini söyledi. Yine konfederasyon olarak, bir halk dansları topluluğu kurulmasını, bu topluluğun da karma bir topluluk olmasını ve bu topluluk kanalı ile her yörenin tanıtılması gerektiğini ifade eden Mutlu, güçlü bir STK olarak bütün bunları Kastamonululardan beklediğini, böylece STK’ların mikro milliyetçilik yapmadan hizmet vermelerinin önemini örnek bir STK olarak Kastamonu Konfederasyonu’nun yapmasını istedi. 1 saate yakın süren toplantının sonunda yeni yönetime başarılar dileyen Vali Hüseyin Avni Mutlu, şunları söyledi; “Kadronuz güçlü, bugüne kadar güzel hizmetler vermişsiniz. Bundan sonra da, seçeceğiniz kardeş şehir ile birlikte proje üretmenizi bekliyorum ve sizlerin bu tür organizasyonunuza severek katılırım” diyerek sözlerini bitirdi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER