ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:31

Vali Kızılcık, Hugue'li kabul etti


Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Birleşmiş Milletler Türkiye Nüfus Fonu Temsilcisi Zahid Hugue ve beraberindekileri makamında kabul etti.

Kadınların yaşadıkları sorunlar konusunda her zaman ulaşılabilir olduklarını vurgulayan Vali Kızılcık, “Sadece bir sorunla karşılaştıklarında değil, aynı zamanda onların meslek sahibi olmalarına yardımcı oluyoruz. Kadrolara müracaatlarda kadınlarımızın daha rahat ulaşabilmeleri için bu birimler marifetiyle bilgilendiriliyorlar. Çeşitli kurslar sayesinde meslek sahibi olduklarında mesleklerini icra edebilecekleri veya kendi işyerlerini açmaları için finans kaynaklarına ulaşmaları ve onlara bu yönde fırsatlar tanınmaktadır.” dedi.

Trabzon’un sürdürülebilir şehirler projesi kapsamından alternatif turizm destinasyonu bir şehir olduğunu ifade eden Kızılcık, “Buraya gelen turistlerin şehrimizi hatırlaması anlamında aldıkları hediyelerin daha çok kırsalda yaşayan kadınlarımız tarafından üretilen ürünler olduğunu görüyoruz. Böylece cinsiyetler arasında fırsat eşitliğini yaratmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kadın Dostu Kentler Projesine vermiş olduğu desteklerden dolayı Vali Kızılcık’a teşekkür eden Birleşmiş Milletler Türkiye Nüfus Fonu Temsilcisi Hugue ise, “2006 yılından beri Trabzon kadın dostu kentler programının bir ortağı. Projeye ilk katılan illerden bir tanesidir. İçişleri Bakanlığı desteği ile yürütülen bu projede Trabzon örnek illerden birisi oldu. Birçok ilklere imza attı. Valilikte kurulan eşitlik birimi bizim için çok önemli. Bu birime tüm müdürlüklerden önemli destekler veriliyor.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER