ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 14:56

Vali Kıraç'tan, AA İzmir Bölge Müdürlüğüne ziyaret


Diyarbakır'a atanan Vali Cahit Kıraç, "Diyarbakır'da EXPO'ya gönül desteğimizi devam ettireceğiz. İnşallah Diyarbakır olarak, 2020 EXPO etkinliklere katılır ve destek olup coşkuyu paylaşırız" dedi.
     Vali Kıraç, Anadolu Ajansı İzmir Bölge Müdürü Sabri Çelebioğlu'nu ziyaretinde yaptığı konuşmada, İzmir'de 6 yılı aşkın süre görev aldıktan sonra Diyarbakır'a atandığını söyledi.
     "Diyarbakır önceden bildiğimiz bir şehir. Türkiye'nin güzel, kültür varlıkları ve insan kaynaklarıyla zengin bir kenti. Diyarbakırlılarla ülkemizin geleceği için güzel işlere vesile olacağız" diyen Kıraç, kentin potansiyelini inceledikten sonra çalışmalarına başlayacağını ifade etti.
     Diyarbakır'ın mevcut potansiyelinin hangi boyutta kullanıldığı, hangi projelerin öncelikli olduğu, yatırım programında nelerin olduğu, nelerin olması gerektiğini görüşeceklerini belirten Vali Kıraç, şunları kaydetti:
     "Diyarbakır, tarım altyapısı, su kaynakları, kültür varlıkları güçlü ve turizm potansiyeli yüksek bir şehir. Kentsel dönüşüme ilişkin çalışmalar yapılıyor. Değerlendirdikten sonra yola koyulacağız. Yeter ki iyi niyetle sevgiyle, hoşgörüyle yaklaşılsın. Herkes sorunun parçası olacağına çözümün parçası olursa sorunlar ortadan kaldırılır."
     Kıraç, çözüm sürecine yönelik çalışmaların devam ettiği bir dönemde Diyarbakır'da görevlendirildiğinin hatırlatılması üzerine, "Takdir eden hükümetimiz, bir düşünceleri vardır. Bu konuda yorum yapamam. Güzel bir şehre gidiyoruz" diye konuştu.
     Diyarbakır'dan İzmir'e atanan Vali Mustafa Toprak'a yeni görevinde başarılar dileyen Cahit Kıraç, Toprak'ın, kentte yerleşik çalışma ortamı içinde yakalanan ivmeyi ileri taşıyacağına inandığını söyledi.
    
     -"İzmir'in EXPO 2020 çalışmalarını destekleyeceğiz"-
    
     Vali Kıraç, İzmir'in EXPO 2020'ye yönelik çalışmalarının, Vali Toprak başkanlığında aynı hızda sürdürüleceğini bildirdi.
     Çalışmaların ileri götürülmesine gayret edileceğine inandığını vurgulayan Kıraç, sözlerini şöyle sürdürdü:
     "EXPO 2020 çalışmaları aynen devam edecek. İzmir Valisi yönetiminde çalışmalar sürecek. Planlamalar yapılmış durumda, dosyalarımız, görsellerimiz ve projeksiyonumuz hazır. Valimiz, yeni enerjisini katarak, bunları daha ileri götürmenin yolları bulunacaktır. Diyarbakır'da EXPO'ya gönül desteğimizi devam ettireceğiz. İnşallah Diyarbakır olarak, 2020 EXPO etkinliklere katılır ve destek olup coşkuyu paylaşırız. EXPO 2020'nin Türkiye'ye ve İzmir'e önemli katkıları olacağını düşünüyorum. Bu yolda başarılar diliyorum."
     Vali Kıraç, ayrıca AA İzmir Bölge Müdürü Sabri Çelebioğlu'na yeni görevinde başarılar diledi.
     Vali Cahit Kıraç'ın, 21 Mayıs Salı günü saat 10.00'da İzmir Valiliği'nde düzenlenecek törenin ardından kentten ayrılacağı öğrenildi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER