ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 11:07

Vali Harput’tan kıraathanede vatandaş ziyareti

Vali Harputtan kıraathanede vatandaş ziyareti


 Bursa Valisi Şahabettin Harput, Muradiye Mahallesi'nde bulunan bir kıraathanede vatandaşlarla sohbet ederek, sıkıntılarını dinledi.

Zaman zaman taksi durakları, kültür merkezleri ve hemşehri derneklerine ziyaretler yapan Vali Harput’un, bu defaki durağı Muradiye’de bir kıraathane oldu. Vatandaşların samimi ve içten davranışlarıyla karşılanan Vali Harput, Bursa halkının huzur içinde bir hayat sürmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kendisinin de günde ortalama 16 saat çalıştığını anlatan Vali Harput, “Bursalı vatandaşlarımızın daha huzurlu ve müreffeh bir hayat yaşaması ve ülkemizin dünya ülkeleri içinde söz sahibi güçlü bir ülke olabilmesi için herkese düşen görevler var. Herkes, bulunduğu konum neyi gerektiriyorsa onu en iyi şekilde yapmaya gayret etmeli.” dedi.

Herkesin, yaptığı işi hafife almadan ülkesi için çalışması gerektiğini belirten Harput, “Bir kesimin çalışıp, diğer bir kesimin yatması hem haksızlık hem de kul hakkını gerektirir. Allah, ülkemiz ve özellikle Bursa’ya bir çok nimet vermiş. Eğer bizler Bursa’da yaşayanlar olarak bu nimetleri, bu imkanları değerlendirmezsek hem bu dünyada hem de öbür dünyada bunun hesabını veremeyiz.” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri ise Vali Şahabettin Harput’un ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretin kendilerine büyük moral verdiğini anlatan mahalle sakinleri, bu adımların devletle vatandaşı yakınlaştırıp kaynaşmayı sağladığını belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER