ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 15:55

Vali Harput: Yazıcı'nın durumu ciddiyetini koruyor


Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın durumunun ciddiyetini koruduğunu söyledi.

Vali Harput, kalp krizi geçirmesi nedeniyle Acıbadem Bursa Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören İbrahim Yazıcı'yı ziyaret etti. Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan Harput, şunları ifade etti: "Kendisi birkaç defa bu sıkıntıyı yaşadı. Hepimiz bunu biliyoruz. Her seferinde yakınlarının ve benim 'Bu işi ciddiye alalım. Gereken ne varsa yapalım' dememize rağmen o işi oluruna bıraktı. Maalesef bugün en ciddi darbeyi yedi. Kalbinin uzun süre durduğunu biliyoruz. Ancak bizi sevindiren şey kalbin müdahalelerle tekrar çalıştırılması oldu. Şimdi kendisini de ziyaret ettim. Doktorlarında da bilgi aldım şu anda vücudun kendi kendisini toplaması bekleniyor. Doktorları herhangi bir tıbbi müdahaleye imkan bulunmadığını ifade ediyorlar. Şu anki durumunun hastaneye geldiğinden daha iyi olduğunu söylediler. Ancak durumu ciddiyetini koruyor."

Hastanın vücudunun direncinin yükselmesi halinde bir iki gün içinde müdahale yapılacağının kendisine söylendiğini belirten Harput, "Tıbben herkes yapılması gerekeni yapıyor. Sevdikleri, yakınları, herkes dua ediyor. İnşallah İbrahim Bey iyileşip tekrar kulübün başında güzel günleri Bursalılarla, Bursasporlularla paylaşmaya devam eder. Ben kendisini ziyaret ettim. Şu anda şuuru kapalı. Ama nefesini kendisi alıyor. Nefesini kendisi alıyor olması ve beynin çalışması önemli bir durum. Ama olayın ciddiyeti halen daha devam ediyor. İnşallah hayırlı bir sonucu hep beraber görürüz."

YAZICI: BAŞKAN MUCİZELER ADAMIDIR

Bursaspor Hukuk İşleri Sorumlusu Avukat Öztürk Yazıcı ise şunları ifade etti: "Başkan mucizeler adamı. Onun için de hepimiz bu mucizeyi başkandan bekliyoruz. İyiye doğru belirtiler olduğu söyleniyor. Hepimiz doktorların ağzına bakıyoruz. Bu süreç malum biraz uzayabilir de. Neticede tıbbi bir süreç."

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER