ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 14:32

Vali Doğan çözüm sürecine destek istedi


Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yıldönümü kutlamalarında, bölgede yaşanan huzur ortamının korunması için herkesin katkıda bulunması gerektiğini söyledi. Doğan, çözüm sürecinin sıcak ikliminde kardeşliğin ve huzur algılarının daha da pekişeceğini ifade etti.

Van’daki Cumhuriyet Bayramı’nın 90. yıldönümü töreni sabah Valilik önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başladı. Daha sonra Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Belediye Başkan Yardrımcısı Fazıl Kaya ile Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu tören birlikleri ve halkın bayramını kutladı.

Vanlıların çocuklarıyla birlikte ellerindeki Türk bayraklarını sallayarak katıldıkları törende bir konuşma yapan Van Valisi Aydın Nezih Doğan, cumhuriyetin 90'ıncı şeref yılını kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Bölgede yaşanmakta olan sürecin arkasında var olan vizyonu, hiç kimsenin görmezden gelmemesi ve bu huzur ortamının korunması için katkı koymaktan geri kalmaması gerektiğinin altını çizen Vali Doğan, "Vatandaşlarımızın vizyonumuzu tam anlamıyla kabullendiğinden şüphe duymuyorum. Görüyorum ki bugün Van, düne göre geleceğine daha umutlu bakmaktadır. Bu umudun yeşermesi için, çözüm sürecinin sıcak ikliminde kardeşliğimizi ve huzur algımızı daha da pekiştireceğiz. GüzelVan'ımızı daha da güzel yapacağız. Bunu merkeziyle, ilçeleriyle, mahalleleriyle ve köyleriyle hissedeceğiz." dedi.

Konuşmasında, vatandaşlara birlik ve beraberlik mesajı da veren Vali Doğan, "Gelin birlikte daha müreffeh Van için omuz omuza verelim. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin nimetlerinden yararlanarak, daha güçlü bir Van için gönül birliği yapalım." şeklinde konuştu.

Cumhuriyetin 90. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, ilköğretim okulları arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Doğan, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Abdullah Barutçu ve Belediye Başkan Vekili Fazıl Kaya tarafından verildi.

Konuşmanın ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları halkoyunları gösterisi, ödüllerin verilmesiyle ve geçiş töreniyle son buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER