ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2014 Cumartesi 15:02

Vali deneyimli öğretmenlerle eğitim sohbeti yaptı

Vali deneyimli öğretmenlerle eğitim sohbeti yaptı


Ağrı Valisi Dr. Mehmet Tekinarslan, İl Merkezinde görev yapan ve 20 yılın üzerinde görev yapmış öğretmenle bir araya geldi.

Ağrı Polis Evi'nde düzenlenen toplantıya 35 öğretmen katıldı. Ağrı’da eğitimin masaya yatırıldığı toplantıda deneyimli öğretmenlerin görüş ve önerileri yer verildi. Toplantının başında konuşan Vali Mehmet Tekinarslan, Ağrı’da eğitim sorunlarını en aza indirmek ve daha fazla verim alabilmek için çeşitli çalışmaların yürütüldüğünü ve bunun bir ayağının da deneyimli öğretmenlerin görüş ve önerilerine başvurmak olduğunu söyledi.

Vali Tekinarslan, uzun süredir böyle bir toplantı yapmak istediklerini, ildeki genel eğitim problemleri, ihtiyaçları, öncelikleri konusunda konuşmak istediğini, ama biraz geç kaldıklarını belirtip, "Meslek hayatınızda değişik zorluklar yaşadınız. Türkiye’ye yüzlerce, binlerce insan yetiştirdiniz. Eğitim hayatı tabi özveri gerektiren, inanç ve mücadele gerektiren bir iştir. Bana göre aslında öğretmenlik bir meslek değil, bir hayat tarzıdır. Öğretmenliği alelade bir memuriyet gibi yapmak mümkün değildir. Bir öğretmenin işte ben gidiyorum, dersi veririm çıkarım, ondan sonra ne olursa olsun deme şansı olmayan bir memuriyettir. O yüzden biz eğitime ve bu eğitimi veren öğretmenlerimize ayrı bir önem vermek zorundayız” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER