ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Nisan 2013 Salı 18:04

Vali Demirtaş restorasyon çalışmalarını inceledi

Vali Demirtaş restorasyon çalışmalarını inceledi


Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, turizme kazandırılmak amacıyla restorasyonu yapılan Adıyaman Kalesi ve Keleş Konağı'nda incelemelerde bulundu. Vali Demirtaş, çalışmalarla ilgili Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan’dan bilgi aldı.

Kale ve Keleş Konağı'nda devam eden restorasyon çalışmalarının tamamlanmasıyla iki mekanın da hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgi odağı olacağını belirten Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, “Adıyaman tarihi mekanlar açısından çok şanslı illerden birisi. Şehir merkezinde bulunan tarihi mekanlar arasında en önemli mekanlardan birisi olan kale ve Keleş Konağı'nın restorasyon çalışması tamamlanıp hizmete açılmasıyla Adıyaman halkı burada nefes alacak. İnşallah bunlardan sonra Tarihi Tuz Hanı'nda da restorasyon çalışması başlatarak turizme kazandıracağız. Adıyaman’ın tarihi ve turistik mekanlarında yapılacak bu tür çalışmalara her türlü katkıyı sunmaya hazırız. Bu iki önemli tarihi mekanı restore eden Belediye Başkanımızı tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Kale restorasyon çalışmasında artık sona geldiklerini belirten Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise şu bilgileri verdi: “Üzerinde titizlikle durduğumuz projelerimizden birisi Adıyaman Kalesi ve Keleş Konağı. Bu iki önemli tarihi mekanımızla ilgili restorasyon çalışmamızda sona doğru geldik. Bu iki önemli projeyi en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. Belediye olarak yapmış olduğumuz hizmetler arasında bana göre en kayda değer projelerimizden birisi Kale Projesi ve Keleş Konağı. Çünkü geçmiş nesillerimizden bize kalan bu tarihi mekanları bizler de bizden sonra gelecek olan nesillerimize bırakacağız. Sayın Valimiz bu konularda çok duyarlı ve Adıyaman’da göreve başladığı günden bugüne özellikle Adıyaman turizmi için çabaları takdire şayan. Kendilerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER